Kymco Vitality – wymiana baterii w zegarku LCD

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Kymco Vitality – wymiana baterii w zegarku LCD

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Andy Andy 4 lata, 12 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe skolakow
    skolakow
    Użytkownik

Witam,

wyczerpała mi się bateria w zegarku LCD w Kymco Vitality.

Chciałbym ją wymienić i w związku z tym
    proszę o podpowiedź które plastiki i w jaki sposób je odkręcić, aby ich nie połamać i dostać się do baterii w zegarku LCD?

Przy okazji – może ktoś posiada jakieś zdjęcia lub filmiki z wymiany baterii?

Z góry dziękuję za pomoc.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Po kolei:
    1) odkręcasz plastik osłonę kierownicy – dwie śruby od strony czarnych plastików i jedna od przodu, na dole plastiku;
    2) odkręcasz plastik trzymający zegarek (śruba gwiazdkowa);
    3) wyciągasz zegarek;
    4) złotówką przekręcasz plastik trzymający baterię i wymieniasz baterię
    5) składasz w odwrotnej kolejności.

Router WS 50 2013
    skolakow
    Użytkownik

Dzięki za odp. Mam jeszcze dodatkowe pytania:

– czy trzeba na początku zdemontować przedni plastik osłony kierownicy (część lakierowana)?

– później tylny, czarny plastik osłony kierownicy?

– na co zwracać uwagę podczas demontażu plastików, aby przypadkiem ich nie uszkodzić;-)?

– aby dostać się do zegarka trzeba też zdemontować klosz (szkiełko) licznika?

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

– tylko lakierowany

– czarnego nie ma potrzeby ściągać

– delikatnie ściągać

– nie, robisz tylko to co napisałem nic więcej. Zegarek jest pod licznikami, żeby zdjąć ,,szkiełko” trzeba cały licznik zdemontować. Poza tym od strony szkiełka nie wyjmiesz zegarka.

Router WS 50 2013
    skolakow
    Użytkownik

Dzięki za dodatkowe szczegóły.

Niestety, ale poległem podczas próby demontażu przedniej osłony – dolna część plastiku wychodzi bez problemu, ale mam problem z górną częścią plastiku – jest tak spasowany, że nie jestem w stanie go wyjąć. Nie wiem z jaką siłą go potraktować i gdzie chwycić, aby plastik wyszedł bez szwanku… Oczywiście, wykręciłem wszystkie śruby mocujące.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

szarpnij i wsyskoczy. Musisz sam do tego dojść, tak na forum nie da sie napisać jak masz szarpnąć by nie połamać.

Router WS 50 2013
    skolakow
    Użytkownik

Zdaję sobie sprawę, że przez ograniczenie forum trudniej jest napisać jak dokładnie chwycić, ale mam jeszcze jedną prośbę odnośnie demontażu przedniej osłony.

Czy tę obudowę trzeba:

– chwycić mocno do siebie i ciągnąć?
    – czy chwycić do góry i ciągnąć?
    – czy chwycić do dołu i ciągnąć?

Soreczki za zadawanie tak banalnych pytań, ale ciągle próbuję i mi nie wychodzi demontaż tej plastikowanej obudowy…

skolakow
    Użytkownik

To jeszcze raz ja. Podaję link do zdjęcia z zaznaczonymi zaczepami, które sprawiają mi tak dużo problemu przy demontażu…

http://imageshack.us/a/img202/208/oqjl.jpg

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

poruszaj plastikiem w górę i w dół, musi zejść. Mi ściąganie tego plastiku zajmowało 5 sekund.

Router WS 50 2013
    skolakow
    Użytkownik

Ok, po wielu próbach:-), uporałem się z demontażem przedniej, lakierowanej osłony kierownicy, pod którą kryje się licznik.

W mojej wersji – pod spodem licznika nie było plastiku trzymającego zegarek (śruba gwiazdkowa), tylko biały plastik z zaczepem.

Postanowiłem dodać link do zdjęcia, może się komuś przyda (jak widać – są dwie wersje z zabudową zegarka LCD w Kymco Vitality)…

link do zdjęcia: http://imageshack.us/a/img845/3632/vd5r.jpg

Ok, temat uważam za zamknięty i jeszcze raz dziękuję użytkownikowi ‚madi’ za okazaną pomoc!

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie