Kymco super 8 2t kilka pytań nowicjusza

Witam nabyłem dla syna ten motorower i mam kilka pytań:
1.Jaki olej lać dobry do tego dwu-suwa i na ile km starcza ten zbiorniczek oleju
2.Jaki olej przekładniowy bo wyczytałem ze po 300 trzeba wymienić a do serwisu mam za daleko żeby jechać wiec sam wymienię (foto by sie przydało gdzie wymienić i jak:)
3.Filtr przy kole powietrza bodajże:w czym go myc co ile i jakim olejem zapsikać czy coś tam
Dajcie porade staremu tetrykowi:)
Pozdrawiam

1. Ja leje olej Motul półsyntetyczny, każdy olej powyżej 30 zł za litr powinien być dobry, na oleju nie powinieneś oszczędzać. Spokojnie powinien wystarczyć na 1000 km.
3. Najlepiej przed każdym sezonem (ja myje jeszcze w środku sezonu profilaktycznie) umyć w wodzie z mydłem i nasączyć specjalnym olejem do filtrów powietrza, ja mam jakiś Shellowski w sprayu. Oczywiście to w przypaku filtrów gąbkowych.

lucek71 napisał:

1. Ja leje olej Motul półsyntetyczny, każdy olej powyżej 30 zł za litr powinien być dobry, na oleju nie powinieneś oszczędzać. Spokojnie powinien wystarczyć na 1000 km.

Castrol Actevo X-tra Scooter kosztuje poniżej 30zł, a to bardzo dobry olej.

http://www.shop.mieloch.pl/olej-castrol-actevo-x-tra-scooter-2t-1-litr,pZ002500.bhtml

Cena katologowa jest ponad 30 zł, mam nadzieje, że dorosły facet załapie, że chodzi o pewien pułap cenowy i jak będzie kosztował 29,99 zł to jednak kupi :-). Poza tym dodaj koszt wysyłki to wyjdzie Ci cena jaką musiałbyś zapłacić w sklepie stacjonarnym.

Dzięki panowie jasne że na cenie nie będę oszczędzał a co z olejem przekładniowym jaki ?Czytałem że żele jakieś nie polecają bo trzeba je wysysać czy coś tylko olej

W instrukcji będziesz miał zalecane oleje, do Vitality przekładniowy polecają shell advance transmission.

Jeszcze małe pytanko jak zapalam skuter zapal się kontrolka oleju i o chwili gaśnie :ja będzie za mało oleju to ta kontrolka będzie świecić cały czas to jest kontrolka od ilości oleju w zbiorniczku?

marbo5 napisał:

Dzięki panowie jasne że na cenie nie będę oszczędzał a co z olejem przekładniowym jaki ?Czytałem że żele jakieś nie polecają bo trzeba je wysysać czy coś tylko olej

Ja używam takiego: http://www.shop.mieloch.pl/olej-przekladniowy-malossi-rgs-racing-sae75w-90-250ml,pZ046674.bhtml

Z pierwszego postu wnioskuję, że skuter jest nówka z salonu - czy przypadkiem nie traci się gwarancji w Kymco przy nie wykonaniu przeglądów okresowych w autoryzowanym serwisie ?

Jeszce parę pytań mam .Serwisuje sobie sam moja ósemkę bo za daleko do serwisu i 200 wołają za przegląd :D .Po400 km wymieniłem olej przekładniowy na shella tak jak pisze w instrukcji i pytanie moje:
1.Co należy jeszcze przejrzeć w skuterze i.t.d ?
2.Filtr powietrza czym myc czym za psikać i co ile km to robić?
3.Kontrolka oleju :czy ona pokazuje stan oleju czy jak nie podaje oleju to się zapala?