kymco fever 2t

:| :roll:mam problem z kymco fever 2t brak wolnych obrotów gażnik wyczysciłem na obroty się wkręca :wink: śrubka od wolnych wręcona prawie do oporu a wolnych obrotów nie ma :roll: :?: może ktoś podpowie z góry dziękuję

Jak chcesz uzyskać wolne obroty gdy masz wkręconą śrubkę od właśnie wolnych obrotów prawie do oporu ? Właśnie ona musi być prawie że wykręcona mówię prawie bo minimalnymi jej ruchami się zmienia wolne obroty. Najlepiej na ciepłym silniku wykręć ją całkiem potem wkręć lekko i na zapalonym silniku powolutku kręć w prawo zgodnie ze wskazówkami zegara do takich obrotów aby silnik się nie dławił ale żeby tylne koło się nie kręciło w powietrzu gdy skuter stoi na stopce centralnej.

może przepustnica/linka się blokuje?

Śrubka od wolnych obrotów to nic innego jak ustawianie położenia przepustnicy. Jak wkręciłeś do oporu to masz przepustnicę podniesioną ale jak skład mieszanki jest źle ustawiony to tą śrubką możesz kręcić i dobrego efektu nie uzyskach.
Śrubkę od składu wkręć do końca i spróbuj uruchomić. Jak się uda to wykręcaj stopniowo śrubę obrotów żeby spadły ale żeby nie zgasł. Potem odkręcaj śrubkę od składu do momentu jak obroty przestaną wzrastać (rób to powolutku) i powinno być ok.

na regulacje tymi śrubkami to on niewiele reaguje jak trzymam manetką to chodzi jak puszczę to niema wolnych obrotów w zadej kombiacji śróbek regulacji czasami po przegazowaniu dotaje wysokich obrotów wtedy gdy tylko trochę ruszę śrubkę od wolnych obrotów to :|
gasnie

rozregulowany gaźnik jest, podjedź do mechanika, dasz 5 zł i porządnie zrobi.

dziś wymieniłem cewkę ssania pomogło miał ciut za wysokie obroty ale po przejechaniu ok.12km przestał palić iskra jest paliwo dochodzi a niechce odpalić dałem spokój bo są święta wszystkim skuterowcom życzę spokojnych i radosnych świąt wielkanocnych . dempsi