Kymco Downtown 125 vs Kymco Xtown 125

Witam!
Mam dylemat z wyborem skutera. Chcę kupić skuter z wyprzedaży rocznika 2016 i waham się między tymi dwoma modelami. Obejrzałem recenzje na yt, przymierzałem się do nich i dalej nie wiem co wybrać. Skuter generalnie do jazdy po Warszawie, ale nie ukrywam ze chciałbym nim tez czasem pojechać poza miasto 100-200km. Może macie jakieś swoje doświadczenia i możecie coś doradzić??

weź ten na którym ci wygodniej

Wydaje mi się ze wygoda porównywalna - stad te dylematy

Downtown jest lżejszy i ma 15KM więc może lepiej przyspiesza i kiedys był produkowany na Tajwanie niewiadomo jak model z 2016 czy jeszcze Tajwan czy już chiny Xtown to napewno Chiny.Podobno te z Tajwanu były lepiej wykonane.

Skutery 125 poza miasto to męczarnia, niby można jechać, zrobiłem nawet test i przejechałem 200km ale to była męczarnia.
Takie Kymco 125 idealnie nadaje się do Warszawy, tutaj sprawdza się idealnie, chociaż na prostych brakuje trochę mocy ale jest ok, takim skuterkiem można się przepychać w korkach i jest ok. Zresztą pojeździsz trochę 125 to zobaczysz że wyjazdy w trasę to nie jest to co taki skuter lubi najbardziej ale oczywiście można.

Pytanie który Downtown, bo w wyprzedaży jest zarówno stary Downtown jak i NewDowntown.
Zgodnie z informacją z rozmowy z szefem MotorLand-u (w czasie targów w Warszawie), wszystkie Downtown-y są produkowane na Taiwanie.

#ughr
Jak to jest z tym brakiem mocy, jaka jest optymalna prędkość przelotowa kymco people?
Posiadam agility 16+ i do 80 licznikowych rozpędza się potem to już zamula dociągnąłem do 95 jak by był duższy odcinek to do 100 może by się do bujał,ogólnie brakuje mi tych 20km bo nawet w mieście jezdzi sie ponad 100km/h np.Most siekierkowski w Warszawie tam jest chyba do 80 ale bezpieczniej jest jechać tak jak inni niż byc ciągle wyprzedzanym,
ciekawi mnie czy people jest szybszy od downtown (podobno ten sam silnik) people jest lżejszy 14kg.
Teraz pytanie który ze skuterów Kymco 125 ma najlepsze parametry (przyspieszenie i prędkość).

70-85 to prędkości optymalne dla 125cm
nie ma najlepszych parametrów wśród bo tam jest za dużo zmiennych (dość losowe CVT), waga kierowcy…itd
Możesz sobie teoretycznie sprawdzać stosunek mocy do masy ale to w tym wypadku mało iarodajne