Kymco Dink 125, ssanie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #186652
    kymco125
    Użytkownik
    • 3
    • 11Postów:

    Witam
    Nie dawno (w sumie przez przypadek) stałem sie posiadaczem skutera Kymco Dink 125 z 2002 roku.
    Skuter kupiłem jako nie sprawny, sprzedający w sumie nie potrafił stwierdzić co mu dolega – po prostu nie odpalał.
    Znalazło się teraz trochę czasu więc postanowiłem wziąć go na warsztat. Po zamontowaniu nowego akumulatora. Maszyna nadal nie odpalała. Moją uwagę zwróciło ssanie przy którym ktoś już widać majstrował (kabel był cięty oraz śrubki nie były oryginalne). Tak więc odkręciłem, wyjąłem, zatknąłem otwór palcem i skuter odpalił od strzała. Chodził naturalnie na wysokich obrotach. Przyjrzałem się dokładnie temu ssaniu i uznałem że chyba nie jest od tego gaźnika. Otóż po rozkręceniu ssania wewnątrz termostat sprężynka oraz iglica. Iglica jest osadzona w takim cylinderku który powinien wchodzić do wewnątrz cylinderka w gaźniku (na którego dnie znajduje się otwór do którego z kolei wchodzi iglica. Otóż okazuje się że owy cylinderek jest za duży i nie wchodzi w ogóle do gaźnika. Teraz pytanie za 100 punktów czy mogę tutaj zastosować jakiekolwiek inne ssanie? czy musi być dedykowane specjalnie do tego modelu? W Polsce znalazłem jedynie do 50-tek (czy jest jakaś różnica?) jedyne co to na e-bay w Niemczech jest dedykowane do Dink 125 ale kosztuje 65 Euro (trochę sporo). Może ktoś z was miał już podobny problem więc może sie wypowiedzieć.

    #186683
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:
    #186738
    kymco125
    Użytkownik
    • 3
    • 11Postów:

    No ok, tylko pytanie ile takie ssanie pochodzi. Bo nie wiem czy jest sens takiego zabiegu. Za te pieniądze można już kupić nowe ssanie tylko pytanie czy będzie pasować.
    Sporo tych pytań 🙁

    #186753
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:
    #187054
    kymco125
    Użytkownik
    • 3
    • 11Postów:

    w sumie ciężko stwierdzić bo to ssanie nie jest oryginalne ale o coś takiego mi chodziło za te pieniądze warto zaryzykować.
    Dzieki !

    #187060
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    To zmierz w gaźniku otwór na cylinderek.

    #188502
    kymco125
    Użytkownik
    • 3
    • 11Postów:

    Tak więc dla potomnych: to chińskie ssanie działa nie ma sensu kupować oryginalnego, po podcięciu odrobinę obudowy funkcjonuje jak trzeba.
    Koledze “paci” dziekuję za pomoc.
    pozdrawiam

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button