KYMCO Bet&Win 50 – problem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #56248
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Witam,
    Posiadam skutera Kymco Bet&Win 50 Sport. Wymieniłem w nim filtr na sportowy, dysze większa, moduł sportowy, świece nową i wyregulowałem gaźnik. Otóż skuter teraz ma jeszcze lepsze przyspieszenie i szybciej jedzie (v-max 83km/h). Ale do 50km/h szybko ciśnie, potem zamula i obroty trochę spadają i wolno się rozpędza (na prostej drodze tego się nie odczuwa aż tak, ale na lekkiej górce to masakra). Dodam, że wcześniej przed wymianą tych części tak nie było. Ktoś wie co to może być? Zużyty pasek?

    #56249
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

    lżejsze rolki do wario

    #56251
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    jaki przebieg ?

    #56252
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Około 13tyś km.

    #56253
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    to pasek na pewno jest już trochę starty, mój ma 16,7 tyś km i prędkość maksymalna spadła o 10 km/h, w porównaniu do nowego oraz przyspieszenie spadło, choć to też wina startych rolek.

    #56254
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    W wolnej chwili zajrzę tam i powymieniam. Dam znać czy to coś dało. A warto dopłacać do paska kevlar?

    #56256
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    No ale kolega pisze, że skuter jedzie mu szybciej – 83km/h, to raczej nie jest wina paska i rolek, tylko regulacji..
    Może zamontuj twardsze sprężyny sprzęgła, inne rolki..

    #56257
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Ale rozpędza się jak żółw od 50km/h. Z górki to jest ogień.

    #56258
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Może wystarczy zmienić rolki wariatora (nie że są stare i zdarte, ale chodzi mi o rolki tuningowe).

    #57225
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Dziś znalazłem wolną chwilę i rozkręciłem wariator. Okazało się, że wszystkie rolki są starte 🙂 Miałem 6g, więc zamówiłem 7g POLINI dla polepszenia v-max. Pasek jest jak nowy, dobrze trzyma, więc nie widze sensu wymiany. Przy okazji mi jedna śrubka pękła przy wkręcaniu kluczem pneumatycznym. Dam jeszcze znać czy wymiana rolek coś dała.

    #57577
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Witam. Mam problem, zamówiłem rolki 7g (ale dopiero zrealizują zamówienie 4 maja). Ale poczytałem na necie, że lepiej dać lżejsze rolki, niż cięższe wtedy ma większego kopa i szybciej jedzie. Dodam że mam Bet&Win 50 Sport (standardowo były rolki 6g). Już sam nie wiem jakie rolki wziąć. Poradźcie.

    #57625
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Pomoże ktoś?

    #57627
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Im lżejsze rolki tym lepsze przyspieszenie. Im cięższe rolki tym większy v-max.

    #57629
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

    na lżejszych rolkach dłużej będzie jechał na niższym przełożeniu co powinno skutkować lepszym przyspieszeniem, vmax się nie zwiększy jeśłi wario pracuje w całym zakresie, obawiałbym się że nawet spadnie jak przesadzisz.
    najlepiej kup rolki testowe i próbuj.

    #58640
    DEVZO
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Wymieniłem rolki oraz ślizgi. Poprawa jest znacząca, płynniejsze przyspieszenie i nie ma muła przy 50km/h. Ale przed wymianą rolek pojawił się kolejny problem. Otóż temperatura silnika jest poza skalą, gdy dotykam głowicy to parzy. Jeszcze nie znalazłem co może być winą, ale może ktoś miał podobny problem?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button