KYMCO Agility 50 4 T - Zmiana rolek , opinie? porady? sugestie?

Dostałem informacje od importera Kymco że w agilce seryjne rolki są o masie 8,5 grama, gość z serwisu kymco zasugerował wymianę rolek na 7 gramowe ponieważ chce poprawić przyspieszenie skutera, predkosc max. nie ma dla mnie znaczenia..

No wiec czy ktos wymienial juz rolki na lzejsze i moze sie pochwalic rezultatem jaki osiagnal?
jakiej marki rolki sa najlpesze jakosciowo?

Fakty i mity:

- podobno lzejsze rolki poprawiaja przyspieszenie a pogarszaja v max.
- natomiast ciezsze odwrotnie
- podobno w agilkach tak do 2006 roku rolki wazyly seryjnie 6,5 a te 2010 i 2011 rok 8,5 gr..?!

u mnie w Vitalce cięższe o 0,5g rolki leciutko poprawiły przyspieszenie. O żadnych cudach typu wzrost v-maxu o 10 km/h nawet nie masz co marzyć. Trzebaby więcej elementów wymienić, rolki to za mało...

madi napisał:

u mnie w Vitalce cięższe o 0,5g rolki leciutko poprawiły przyspieszenie. O żadnych cudach typu wzrost v-maxu o 10 km/h nawet nie masz co marzyć. Trzebaby więcej elementów wymienić, rolki to za mało...

Przepraszam że się wciskam w czyjś temat, madi do Ciebie, chciałem się zapytać na jakich rolkach jeżdzisz i jaką masz dyszę, nie chodzi o osiągi tylko o Twoje spalanie, zrezygnowałem z wydechu Tecnigas Next-R bo spalanie nieraz przekraczało 5l/100km.

ja u siebie po odblokowaniu zmieniłem rolki na o 1g lżejsze, zresztą była juz na nie pora;)
ja szczerze polecam firmę polini;)

grocik napisał:

ja u siebie po odblokowaniu zmieniłem rolki na o 1g lżejsze, zresztą była juz na nie pora;)
ja szczerze polecam firmę polini;)

Ale popatrz na spalanie ''madi'' a Swoje, jest różnica.

madi napisał:

u mnie w Vitalce cięższe o 0,5g rolki leciutko poprawiły przyspieszenie. O żadnych cudach typu wzrost v-maxu o 10 km/h nawet nie masz co marzyć. Trzebaby więcej elementów wymienić, rolki to za mało...

wymiana rolek wpływa na przyspieszenie a nie na v max. bo akurat v max mnie nie interesuje.

natomiast podobno w silnikach 2t daje sie ciezsze roli aby poprawic przyspieszenie a w 4t lzejsze.

wymiana rolek na lżejsze powoduje ruszanie z mniejszych obrotów = większe przyspieszenie

grocik napisał:

ja u siebie po odblokowaniu zmieniłem rolki na o 1g lżejsze, zresztą była juz na nie pora;)
ja szczerze polecam firmę polini;)

zauwazylem poprawe ze sie lepiej zbiera przy tych lzejszych rolkach?

moze ktos jeszcze wymienial rolki i podzieli sie jakie uzyskal efekty?

Mam pytanie. Co ty robisz?!!!!!
Pisać nie umiesz?!
4 posty, jeden pod drugim i w dodatku to samo napisane...

U mnie dało, ale możliwe, że tylko dlatego odczułem różnice, że stare były zużyte.
Andrzej, jak na silnik piaggio/gilera i tak spoko pali;d

Od siebie dodam tylko,że Lukson popełniasz błąd.Bo cytujesz poprzedni post i w zacytowanym poście dodajesz swoje wypociny.Dlatego wszystko jest wkomponowane w całość i trudno odczytać.Trzeba się przyglądać co kto napisał.Popraw się :)

PS: Ryglos ty też taki święty nie jesteś.Powinieneś zostać mianowany mistrzem spamu :]

TERMIT_PL napisał:

PS: Ryglos ty też taki święty nie jesteś.Powinieneś zostać mianowany mistrzem spamu :]

Znowu mnie wku...... . Jakoś, jak ci na pw napisałem, to nie odpisałeś. Napisałem Ci, jak było z tym postem którego mi wytykałeś. Może nie zauważyłeś, u góry strony jest coś takiego jak "poczta". Znalazł się kolejny profesjonalista liczenia postów. Jeśli ci to pomoże to nawet mi możecie wyzerować te posty!!!!! Nie wiem, czy nie rozumiesz, czy co, ale się ogarnij trochę...

Lukson, naucz się pisać w języku polskim. Albo powiedz, że masz kaligrafie, czy jak tam się to nazywa.
P.S. Te czerwone podkreślenia ukazują błędnie napisane słowo ;) Tobie się sprzyda, zacznij korzystać. Chyba, że twój komp nie obsługuje kolorów, to wtedy podkreślenia na czarno by były. Jeśli masz wadę wzroku, zwracam honor do kieszeni...

Do innych użytkowników:
Sorry za offtop, ale musiałem coś kilku osobom wyjaśnić.

Ryglos heheh wiesz co pisze na przerobionym commadore dlatego polskich znakow nie ma , literowki i brak ogonków tez nie ma bo jak napisales moj komp nie obsluguje kolorow , hehehe:) bk

Szkoda gadac i nawet niechce mi sie tobie tlumaczyc hehe bo na to nie zasluzyles . Powiem ci tylko ze burak jestes , w kwestii podsumowania:)
proponuje cos na uspokojenie zebys sobie kupil i wyluzował szelki bo sie chlopie cisnieniujesz o byle co. twoja sprawa

temat zamkniety:) jesli chodzi o uzytkownika Ryglos.

a tak dodatkowo na koniec bo nie moge sie powstrzymac mam wrazenie ze ty chyba jeszcze w podstawowce jestes albo w gimnazjum , bo twoj sposob wypowiedzi na to wskazuje ze smarkacz jeszcze jestes i sie tutaj wymądrzasz - ooooo widzisz ogonek udalo mi sie napisac hehe.

No i zamiast pisac takie bzdury ze moj komputer kolorow nie wyswietla itd. swiadczy tylko o twoim poziomie - bardzo niskim poziomie.....
nooo to sie wygadalem:)

Lukson napisał:

Ryglos heheh wiesz co pisze na przerobionym commadore dlatego polskich znakow nie ma , literowki i brak ogonków tez nie ma bo jak napisales moj komp nie obsluguje kolorow , hehehe:) bk
Szkoda gadac i nawet niechce mi sie tobie tlumaczyc hehe bo na to nie zasluzyles . Powiem ci tylko ze burak jestes , w kwestii podsumowania:)
proponuje cos na uspokojenie zebys sobie kupil i wyluzował szelki bo sie chlopie cisnieniujesz o byle co. twoja sprawa
temat zamkniety:) jesli chodzi o uzytkownika Ryglos.

Ten post, który napisałem był głównie skierowany do "kozaka" Termita. Do Ciebie napisałem kilka słów w nerwach, no ale taka prawda, wystarczy napisać, że nie masz znaków polskich i nie cytować swoich postów, żeby dalej pisać. Spróbuj przeczytać swoje wcześniejsze posty. Nie nazywaj nikogo burakiem, bo jeśli nie znasz na żywo, to nie masz podstaw do oceniania. Odezwał się "licealista", szacun. Jeśli ktoś jest starszy, nie znaczy, że mądrzejszy ;) Możemy IQ zrobić i porównać wyniki ;P... Nie muszę jechać obelgami, ty też nie powinieneś.
Zrozum, ten post był skierowany głównie to "wszechwiedzącego Termita", który skrytykować potrafi, ale na pocztę już nie odpowie, ani wytłumaczeń nie posłucha.
P.S. Przypominasz mi jednego kumpla, sposobem określania innych...
"proponuje cos na uspokojenie zebys sobie kupil i wyluzował szelki bo sie chlopie cisnieniujesz" Hehe dobry tekst i jeszcze raz nawołuję, przeczytaj swoje wcześniejsze posty i postaraj się coś z tego zrozumieć...

Morda Panowie !!!. Dziękuje...
Pytanie moje (bo jestem zielony jak ekolog)
Lżejsze rolki większe przyspieszenie, cięższe większy v-max, tak? Chodzi mi o 2t (yamaha Jog R).

Ja zmieniłem na 6,8 Polini (Testowe) przyspiesze n ie może lepsze ale v-max 50km/h !!!! wiec seria i 68 km/h.

Witam!
Odkurzam trochę ale chciałem się podzielić tym co dała w moim skuterze zmiana rolek.
Skuter: Kymco Agility 50 4t z 2012 roku ze zdjętymi blokadami z gaźnika i wariatora.
Przyspieszenie: akceptowalne
V-max: ok 65 km/h
Rolki zmieniłem z seryjnych 8,5g na 7,5g Malossi przy przebiegu 3340 km. Efekt jaki uzyskałem to delikatne zwiększenie przyspieszenia i prędkości max o ok 5 km/h. Czyli teraz mamy ok 70 km/h. Jednak to co mnie najbardziej zadowala to poprawienie prędkości przy pokonywaniu wzniesień na trasie testowej jaką sobie wyznaczyłem. Odcinek pod górkę na seryjnych rolkach pokonywaliśmy z prędkością ok 40 km/h. Po zmianie rolek jest to o troszkę ponad 5 km/h więcej czyli 45-47 km/h. Trasa testowa miała długość 6 km.
Wszystkie prędkości podane powyżej to prędkości licznikowe. Warunki jakie panowały na zewnątrz to 26 *C, piękne słońce i lekki boczny wiatr (na tej testowej górce). Tester (czyli codzienny użytkownik) 192 cm i ok 80 kg.