Kymco Agiliti 50

Witam mam pewien Problem , mianowicie 1,5 roku temu dostałem skuter od mojego Ojca który jest trochę zaniedbany :( przez 1,5 roku nie ruszałem tego Skutera z miejsca ale teraz przyszła pora gdzie by mi się przydał by jechać na basen , na jezioro i tp. :) Moim Problemem jest to że moja Wiedza o mechanice i o skuterach jest Zerowa .. :( Wczoraj próbowałem odpalić mój skuter i nie chciał zapalić wyczyszczając filtr i nic wie ktoś może co to może być ? wydaje mi się ze to może być wina świecy .. skuter ma przejechane 21993 km . mógłby mi ktoś doradzić jak wymienić świece lub sprawdzić czy jest zdolna do użytku ?:) i jak zrobić np. by nie "pierdział" tak tłumik :) lub wymiana na sportowy i jakie by koszta wyszły naprawienie tego skutera :) O golnie chodzi mi by ten skuter odpalił i jechał :) pomóżcie proszę :D z góry dziękuje za pomoc :)

Na "dzień dobry" wymień olej w silniku, zmień świecę (groszowe sprawy) a do tego zdemontuj gaźnik, przeczyść go, przedmuchaj, skręć z powrotem i wyreguluj. Sprawdź stan paska napędowego czy nie jest popękany lub sparciały. Co do wydechu to możliwe, że albo Ci przerdzewiał albo wydmuchało uszczelkę. Ale do tego to dojdziesz kiedy skuter będzie już odpalał. Sprawdź też poziom płynu hamulcowego z przodu oraz z tyłu wyreguluj hamulec bębnowy.