Kurier ? Ile kosztuje ?

Witam ,zdecydowałem się na skuter. Tylko ,że on jest z Płocka ,a ja Wrocławia i jest to 335 km . Ja nie mam jak dojechać ,więc proszę was o jakieś doradzenie do jakiej firmy ,lub kogo pisać w sprawie przewozu . Proszę podajcie jakieś linki do kurierów z allegro itd . Żeby to nie było drogie ,bo nie mam zbyt dużo do wydania . Pozdrawiam

Nie licz na mniej niż 200zł.Minicrossy kurier kosztuje 150zł a skuter jest 3 razy większy

znajdź bliżej
w ciemno chcesz kupować ?

Cpi to znajdz jakąś oferte .Proszę was o linki itd ,a wy piszecie co innego ...

nie wiem czy na stronie są takie informacje.Musisz podzwonić po firmach kurierskich.Ps.Nigdy nie kupuj takich rzeczy przez internet!!! Chcesz kupić skuter tylko po zdjęciach ? Nawet sobie nie żartuj

Kupno na odległość skutera bez oglądania to ryzyko.
Na zdjęciach wszystko można zrobić, w rzeczywistości bywa różnie - pamiętam jak oglądałem samochody jakiś czas temu. Na szczęście tylko w obrębie miasta ale czasami miałem ochotę zdzielić kogoś w łepetynę za takie matactwa. W ogłoszeniu ideał a na miejscu bez lawety nie podchodź :)

Nie mniej gdybyś się jednak zdecydował to ... skuter waży około 100 kg więc musi być na palecie. Przewiezie Ci to kurier albo spedycja (np. DSV Road, Raaben). Tylko istostne jest jeszcze czy sprzedający go odpowiednio do takiej wysyłki przygotuje, bo wcale mu się nie musi chcieć a i nie każdy ma w domu palety.

http://otomoto.pl/kymco-super-9-l-c-kupiony-w-2011-i-wlasciciel-M3191740.html

To ten skuterek ,jak myślicie ?

Na zdjęciach niby ok ale ... a może jest tu ktoś z Płocka kto mógłby go obejrzeć dla Ciebie ?

Było by fajnie ,ale wątpie ,że ktoś się temu zadaniu powoła .

Korzystając z kalkulatora na stronie kurier DHL (https://dhl24.com.pl/sprawdzCene/daneAdresowe.html?n=1) wyliczyłem, że opłata powinna wynieść 119zł. Pamiętaj o tym, aby wypełniając formularz w celu zaorientowania się ile wyniesie cię koszt przesyłki doliczyć do wagi i wymiarów skutera wagę i wymiary palety do przewozu i zabezpieczeń. Moim zdaniem twój "plan" może zostać zrealizowany tylko wtedy, gdy dogadasz się ze sprzedawcą i przygotuje on skuter do wysyłki zgodnie ze standardami kuriera (skuter na palecie, odpowiednio zabezpieczony), co pewnie nie będzie takie proste...

Poczta Polska ma usługę paletowa i jest tańsza od tych firm podejdż na poczte i wszystko ci wyjasnią
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaFirmy&DF=PrzesylkaPaletowa

Więc co polecacie Pomysł Marcina kurier ,czy Gryzliego pocztę polską ? Na czym taniej wyjde ,i mniejsze ryzyko o porysowanie itd?

Mniejsze ryzyko porysowania u kuriera, natomiast jak pojazd będzie dobrze zabezpieczony, to nie powinno być problemu i z pocztą polską. Sprawdź ceny na stronach u kurierów i podejdź zaorientować się na pocztę. Wybierz tam, gdzie jest po prostu taniej, bo to jeden pies...

Gdzie taniej :) A poczta w tym przypadku staje się przewoźnikiem na takich samych zasadach jak kurier więc bez różnicy.

Panowie ale trzeba sobie zadac pytanie czy wymiary skutera nie przekrocza rozmiaru euro palety 120x80 jezeli bedzie wystawal to kurier tego nie wezmie.Jest jeszcze wysylka ponad graberytowa ale ona jest groga.