Ktoś kto się DOBRZE zna na prawie.

Od razu mówię, że nie jest to związane ze skuterami w jakikolwiek sposób.

Sprawa wygląda następująco:
Mam 3 letni server SAMP (Gta San Andreas Multi Player - Strzelanki online itd.) na którym gra online 120-150 osób. Jeden gracz ma jakieś hacki, czity, i inne programy, którymi crashuje (wywala) graczy z servera. Żadne opróby zbanowania kolesia nie dają szans. Koleś se zmienia nicki oraz dziwnie zmienia IP. Raz ma 67.221.*.* potem ma 95.141.*.*, potem sobie zmieni na 199.255.*.* Są to IP zagraniczne, gracz wymusza jakieś VIP'y itd, i grozi, że mi server rozwali przez jakieś ddosy.
Zaraz będzie pewnie gadka, "Ta gra gówno warta", otóż nie, bo na serverze jest Sklep, w którym można sobie kupić min. VIP'a, Respekt, za realną kasę przez SMS'a. Dziennie dochody moje z smsów to są kwoty rzędu 150-200 zł na rękę. Gracz ten wywala ludzi, vipów itd. przez co moje zarobki schodzą do 10 zł...
Za server płacę miesięcznie 350 zł.

I teraz pytanka: Czy da radę jakoś to zgłosić na policję? Co mogą mu zrobić? Chciałbym się go pozbyć. Mam SS'y jak mi grozi na chacie, oraz jego IP.
Sory, że piszę tutaj, ale nie chce mi się zakładać konta na jakimś forum prawnym, a w końcu jest to w dziale OffTopic ;D

Ma ip Zmienne pospolite i ciężko znajdywane przez policje , ale to dla policji nie problem znajdą go . policja też zwróci uwagę czy ty legalnie wszystko robisz . Myślę że policja w tej sprawie pewnie mało zrobi ,zapewne nic ale nie spróbujesz to się nie dowiesz .i na twoim miejscu bym zawiesił serwer na 3-5dni potem powinneś mieć spokój już tak mi się wydaje , ale nigdy nie wiadomo. Tyle co mogłem pomóc pozdrawiam :)

Server zawieszony z "Przerwą Techniczną" Jutro podjadę pod moją komendę Policji i zobaczymy co oni powiedzą, przy okazji wezmę dyktafon i nagram rozmowę, a potem pokaże ją temu hakerowi. Może wystraszy się i pójdzie mieszać na konkurencje..

Masz chociaż oryginalną grę i windows ? Bo jeśli by się tym zainteresowali w co wątpię to zapewne zaczną od tego sprawdzenia. Pozatym nie wiem czy sprzedawanie przedmiotów w grze i zyskanie na tym prawdziwych pieniędzy jest legalne w co też wątpię. Do samej gry się nie przyczepie bo sam grałem w to jakiś czas nawet przez sa-mpa.

Kapuchon napisał:

Masz chociaż oryginalną grę i windows ? Bo jeśli by się tym zainteresowali w co wątpię to zapewne zaczną od tego sprawdzenia. Pozatym nie wiem czy sprzedawanie przedmiotów w grze i zyskanie na tym prawdziwych pieniędzy jest legalne w co też wątpię. Do samej gry się nie przyczepie bo sam grałem w to jakiś czas nawet przez sa-mpa.

Windows oryginalny, gra fifti fifti. Ale co ma do tego gra, jak tu chodzi o SERWER na hostingu 24/7... Sprzedawanie jest legalne.. Normalnie mam umowy i podatki odprowadzam i wszystko przez www.Zaplac.to