Który lepszy Peugeot Speedfight 2 czy 3

Chciałbym sobie kupic skuter od 3.500 do 4.500 .Tylko nie wiem jaki czy peugeot speedfight 2 to ten http://otomoto.pl/peugeot-speedfight-M3657024.html a speedfight 3 to ten -->http://allegro.pl/show_item.php?item=3274061643.Chciałbym zebysci powiedzieli który waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego? Czy speedfight 2 jest lepszy od 3 albo na odwrót ?

Z góry dzięki

Speedfight 2 jest lepszy niż speedfight 3, bo speedfight 2 jest dobrym, markowym, mocnym skuterem a speedfight 3 to chińskie gówno nie warte więcej niż skutery z tesco.
P.S. Nie żebym miał coś do skuterów chińskich z tesco, ale chiński skuter jakim jest sf3 za ok. 8000 to lekka przesada.

no tak i tak bym wolał 2 bo to 2t a nie gówno 4t co nie ma siły hahahahahaha gówniane 4t kto to wymyslił ah noooo chinczycy hahahahaha

SF3 też jest w 2T, ale znacznie słabszy jest i tak niż SF2, chiny to chiny.
Nie mów, że 4T jest do dupy, bo to nie prawda. Jeśli w kwestii 50tek masz trochę racji, bo przecież i tak silnik 50 jest słaby, więc lepiej nieco mocniejszą dwusuwową jednostkę, ale w wypadku 125+ nie wziąłbym nigdy 2T, chyba, że w crossie, ale to w ogóle co innego.

o to chodzi o 50siatki w 4t nooooo

Moj.znajomy.ma SF2 rok 2007-8, jak go zobaczyłem pierwszy raz, to pierwsze wrażenie "ale mały skuter...", to jeszcze nic, bo jak zajrzałem pod kufer, w okolice silnika, to była tam jedna wielka nieszczęsna plątanina kabli (WtF?!), a poza tym ma ssanie automatyczne, co moim zdaniem jest złym rozwiązaniem w tak małej pojemności silnika :d
Ogólnie SF2 nie zrobił na mnie wrażenia, bo mocą jak na 2T nie poraża...

Jak miał zjechany kumpel silnik to nie dziwota.
Po samej "fachowej elektryce" można poznać, że kumpel ogarnia temat...

Dzięki wszystki za odpowiedzi .Mysle że wybiorę 2

"kumpel" nic w nim nie zmieniał, a przebieg tego peugeota to bodajże 17.000 czy coś koło tego (plus minus 1000)

Według mnie lepszym wyborem będzie speed3(polecam lc).Moim zdaniem jest o wiele ładniejszy od 2(oczywiście kwestia gustu).Jeśli chodzi o osiągi to mój speedek 3 na prostej osiąga 76-80 km/h ,zaś z górki 90km/h(silnik odblokowany ,100% seryjny).Z przodu znajdują się lagi ,zaś w 2 pojedynczy wahacz,który ma tendencję na niszczenie się.Trzecia generacja jest lepiej wyważona i mi osobiście bardzo dobrze się nią jeżdzi .

Kolego Ryglosie określenie chińskie g.. z pewnością nie zalicza się do 3 generacji tego modelu(ten skuter jest produkowany we Francji a składany w Chinach-to ogromna różnica a jeśli chodzi od wygląd to nie spotkałem się z chinolem wyglądającym jak speed 3.

Polecam speeda 3-użytkuje i jestem z tego bardzo zadowolony.

P.S.:Mój sąsiad ma chińczyka z supermarketu,który wygląda ja druga generacja speeda-na początku myślałem,że kupił sobie speed ale to był tylko pozór.

ja jezdze sf 2 od 4 miesiecy z 2003 roku wahacz oryginalny 10 letni i nie ma z nim zadnego problemu(trfu tfu) do tego uwazam ze sf 2 jest modelem lepiej wygladajacy od sf 3 wedlug wielu moich znajomych ;) lukasz1114 sf 2 wcale nie jest gorszy nawet nawet osmile sie powiedziec ze lepszy ;)
PS podroba sf 3 jest romet 717 od 2010 roku ojciec ma wiec wiem jak to wyglada ;)
pozdrawiam goraco
____________________
przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z tel

No dobra idę na kompromis sf3 nie jest gorszy od sf2 na pewno. Spedfight 2 ma wyrobioną dobrą opinię ,gdyż produkują go 2000 roku dlatego ma wiele miłośników na całym świecie(gdybym nie miał pieniędzy na 3 według mnie lepszą a przynajmniej równą generacje ze sf2 ,kupił bym starszą generacje czyli speedfighta2)No dobra 2 i 3 jest godna polecenia ,silnikiw tych skuterach są bardzo żywotne(mam z 2010 roku aktualny,duży przebieg 16550-silnik jest tak żywotny jak by dopiero fabrykę opuścił.

ps.Pawcio711 nie chcę z tobą kłócić się o gusty bo wiem,że ,,o gustach się nie dyskutuje\\\".Wiem jak wygląda ten model romecika i to właśnie ten model romka bazuje na speedfightach bo to dokładnie ten jest taki sam jak sf2.Chińczycy bazują na najlepszych modelach najlepszych firm bo wiedzą ,że peugeot nie wyda na świat tandety.

p.s.2-Po co mieli by zmieniać starszy model na nowszy(czyli 2 na 3)skoro sf2 był tak fantastyczny i piękny wg. Pawła????Nie wiem.

Pozdrawiam Paweł ,miłego użytkowania peugeocika.