Który chińczyk

Chciałbym kupić swój pierwszy motorower 50 ccm, mam zamiar kupić chińczyka (nowego) bo i tak nie mam zamiaru nim dużo jeździć ani go zbytnio forsować, powiedzmy że chciałbym wydać na niego do 5000 zł, przeglądając różne modele zastanawiam się nad:
- Barton Fighter lub Barton Fighter Eco (ten pierwszy chyba lepszy ale już go chyba nie produkują i nie wiem czy idzie gdzieś jeszcze nowego dostać, on też najbardziej mi się podoba)
- Romet Router WS 50
- Zipp Neken
- Junak 901 F
Mam więc pytanie, czy między tymi chinolami mogą być jakieś szczególne różnice w jakości, czy raczej wszystko to to samo? Możecie też polecić jakieś inne motorki podobne do tych, jeśli znacie.

Romet Router WS 50,Barton Fighter Eco to to samo jak i Zipp Neken Barton Fighter to to samo,Junak 901 F ma pojedyńcza ramę więc tamte są sztywniejsze,jednym slowem jeden ch kup najtańszy:)

Mam jeszcze takie pytanie, czy wszystkie tego typu motorowery mają fabrycznie blokadę do 45 km/h, i na ile taka blokada jest blokadą rzeczywiście do 45?

wszystkie bo prawo tego wymaga.
I blokady robią swoje. 45-50km/h kończy się jazda.

Mam jeszcze pytanie trochę niezwiązane z tematem, mam prawo jazdy kat. B, nigdy nie jeździłem na tego typu maszynie, czy jestem w stanie sam opanować jazdę na motorowerze (skoro prawo twierdzi że umiejąc jeździć samochodem mogę też jeździć tym), czy np. wykupić sobie jakieś godziny żeby się nauczyć jeździć, w jakimś OSK?

to jest pytanie raczej do ciebie a nie do nas. skąd mamy wiedzieć co jesteś w stanie opanować a co nie? :)
Skoro masz wątpliwości wykup sobie godzinke lub dwie na placu lub przejedź się skuterem u kogoś.