Ktm 50 go 2T co doradzacie?

Witam, mam KTM 50 Go z silnikiem minarelli horizontal AC czy jakoś tak. Chłodzony powietrzem. Generalnie sytuacja była taka, ze skuter jechał mi 60-65, ma zamontowany tylko sportowy tłumik Technigas. Reszta nie wiem bo kupiłem niedawno. Przebieg to 20tys, jest 400km po wymianie cylindra, ale pech chciał, że urwałem śrubę łączącą tłumik z cylindrem i nie ma opcji by ją odkręcić, bo gościu jeszcze ją dospawał... Więc czeka mnie wymiana cylindra. Pytanie moje: chcę nie dużym kosztem (max400, 500zł) zrobić z KTM fajny skuterem, z dobrym przyspieszeniem i stosunkowo dobrą V max. Bede zadowolony jak pojedzie 75 o ile to realne. A i jeszcze dodam że na starcie zamulał ale od 30-50 miał kopa całkiem dobrego i czułem że jakaś blokada gdzieś jest bo jak dochodze do 65 to nagle mi jakby nie dodaje gazu a przyspieszenie od 60-65 ma dobre. Proszę doradźcie mi w co najlepiej zainwestować bo nie znam się na tym a chętnie pogrzebie przy skutrze. Czy opłaca sie wsadzić 70 cylinder, ile może spalać? wszystkie uwagi jeśli możecie proszę pisać, będę bardzo wdzięczny.