Koszty utrzymania Vespy LX50 2T

Witam
Chyba poczułem bakcyla skuterów. Kolega przewiózł mnie właśnie taką Vespą i uważam, że ten sprzęt jest idealny na warszawskie korki.
Nie chciałem się go wypytywać o koszty utrzymania więc pytam Was.
Chodzi mi o to:
-Ile pali taka vespa?
-Koszt rejestracji ubezpieczenia?
-Jak z awaryjnością i ile kosztują podstawowe serwisy i naprawy w WWA?
-I czy da się jeździć na skuterze np. przy temp 2*C kiedy nie pada śnieg/deszcz?
-Jakie przebiegi znoszą te sprzęty?

Jeżeli okaże się, że wyrobie kasowo to chyba kupie taką używke i dołączę do Waszego grona.

Pozdrawiam

1. Tyle co większość 50ccm czyli 2.5l-3l.
2. Za rejestracje płaciłem 114,50zł, a za ubezpieczenie to zależy gdzie ubezpieczasz. Ja płaciłem ponad 100zł, ale mniej niż 100zł na pewno gdzieś znajdziesz.
3. Awaryjność w Vespie (o ile mówimy o Piaggio, a nie chinolu ją przypominającym) to raczej bardzo mała. Wiadomo, części się zużywają i trzeba będzie je z czasem wymienić, ale awaryjność nie jest wysoka, a raczej niska. Co do serwisów nie wiem ile to kosztuje w WWA, ale u mnie za przegląd życzą sobie 110zł, ale w stolicy może być drożej (przeglądy musisz robić, żeby gwarancja była ważna)
4. Tak, da się
5. Przebiegi bywają różne, zależy jak będziesz jeździł, ale na pewno ponad 20 tys. Oczywiście ta liczba może być o wiele wyższa, zależy jak dbasz. Dokładnie Ci nie powiem, bo szczerze mówiąc nie wiem. Zwykle podczas sezonu robi się 2-3 tys. jeżeli jeździ się codziennie do pracy. Ale to też zależy od odległości i innych rzeczy.