Kopka nie do ruszenia.

nagle motorower zgasł,potem odpaliłem na pycha ,przejechałem troche i kopka teraz jest niedoruszenia.Dodam jeszcze to że zawory były nie ustawione.Co mam robić proszę o pomoc

Może naprawić?
Po twoim wpisie myśle żebyś oddał do mechanika, bo za przeproszeniem ch..a zrobisz.

Ty wiesz co się stało, a my tego nie wiemy. Tatę może jednak zapytaj, chyba nie jesteś jeszcze taką istną sierotą?

Oczekujesz sensownej odpowiedzi, to pisz tutaj pełnym zdaniem i nawet lecisz z tą swoją historią od samego jej początku. Kapujesz? Kumasz tę czaczę? Małe kroczki i wszystko pisz po kolei, albo oddaj to do mechanika i nic tutaj już nie pisz. Nadążasz za mną?

jeżeli odpaliłeś na pycha to jak sie jenteligętnie domyślam to motorower z łańcuchem i biegami a nie skuter z automatem ?

czterotakt - bo ma zawory?
pojechałem

A ja tam się więcej nie będę tutaj niczego domyślał.

Albo jest coś pisane rzeczowo i po polsku, albo reakcji zero. Z tej mojej strony, a Ty rób jak chcesz. Do szkoły *toto* jest posyłane dzień w dzień i po co? Żeby się jakimś tabletem pobawić i tyle tam z tego wynika dobrego. Porażka po całej linii. Chromolę, stary już jestem i się napomagałem wielu. I nie mam zamiaru znowu się domyślać, co ten mały autor i takiego kolejnego bezsensownego wątku miał na swojej myśli. Darz bór!

starałem się napisać konkretnie i na temat,nie chciałem się rozpisywać.
Mam 4t xintian 72cm.o silnik zawsze dbałem ,3 razy był olej zmieniany na dotarciu ale wydawało mi się że stukają zawory a w serwisie nie chcieli tego zrobić,Więc tak jeździłem.Wczoraj jadę i nagle mi zgasł ,wieć chce odpalić kopką anie nie da sie,wtedy jeszcze chodziła, ale myślę odpale od pycha i udalo sie ujechałem kilometr i zgasł słysząc dziwne stuki i od tego momentu starter jest nie do ruszenia.O ile inne rzeczy umiem sobie zrobić ale koło :silnika: nie bo nie sztuka rozebrać.
Jeśli oddałbym do mechanika jaki były ewentualny koszt naprawy?

skoro kopka nie do ruszenia pewnie tlok stoi w cylindrze co za tym idzie zatarłeś go

Niestety zatrzeć chiński cylinder " tuningowy" to żadna sztuka. Te tłoki to jest jakieś nieporozumienie.

od czego mógł się zatrzeć?

trudno najwyzej kupie nowy tylko 150 zł max ;D

ile ci palił ?

około 3 litry
sprawdziłem dziś olej ,palce wsadziłem i prawie był suchy i WSZYSTKO JASNE Dziwie się bo w tamtym roku ze 2 razy wymieniałem olej.
trudno,żyje sie dalej...