konfiguracja, proszę o opinie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #160433
    xxxxgrasiu
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam wszystkich mam zamiar zrobić tuning aeroxa 2009r przebieg 3000km oto moja kofiguracja, proszę o wasze opinie i wasze propozycje:

    1.Gaźnik Dellorto PHBG DS 21mm, uniwersalny 2T
    2.Króciec ssący RMS d.21mm, Minarelli leżące
    3.Łożyska wału i uszczelniacze RMS Teflon, Minarelli
    4. Cylinder Kit Stage6 Racing MKII 70cc
    5. Wał korbowy Top Racing High-Tech, Minarelli
    6. dzwon sprzęgła Stage6 Wing Cooler d.107mm
    7. Wariator stage6 R/T
    8. Korektor momentu obrotowego stage6 r/t
    9. wydech stage6 r1200
    10. Pasek napędowy Malossi X-Kevlar
    11.Sprzęgło Polini For Race 3G d.107mm, Minarelli
    12. Filtr powietrza Malossi E13, 25°, 32-38mm
    13. mogą dojść jeszce rolki do wariatora dysza gaźnika wymian klocków
    hamulcowych świeca

    co wy na taki setup? Proszę o komentarze.

    #160444
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    A co tu komentowac? Bedzie smigac. Tylko bym z tego paska kevlarowego zrezygnowal. To nie dragster na tor.
    Jestes tez swiadom ze tracisz rozrusznik i przechodzisz na reczne ssanie w gazniku i recznie robiona mieszanke?

    #160450
    martin1996a
    Użytkownik
    • 47
    • 546Postów:

    grasiu a nie lepiej w te części pakować kupić roxa 125/50 ?

    #160477
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    albo samochód ?

    #160494
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:
    #160496
    Bartolini
    Użytkownik
    • 5
    • 373Postów:

    Setup ok, przy takich kosztach, bym tylko zmienił wydech na yasuni carrera. Oczywiscie rolsy testowe.
    Zastanów się czy w tą arenkę warto tyle pchać.

    #160497
    Bartolini
    Użytkownik
    • 5
    • 373Postów:

    Wombat napisał:

    A co tu komentowac? Bedzie smigac. Tylko bym z tego paska kevlarowego zrezygnowal. To nie dragster na tor.
    Jestes tez swiadom ze tracisz rozrusznik i przechodzisz na reczne ssanie w gazniku i recznie robiona mieszanke?

    Przy takim setupie kevlar jak najbardziej. Wisz jakie tam będą przeciążenia, to na koło będzie szło z gazu.

    #160498
    Bartolini
    Użytkownik
    • 5
    • 373Postów:

    Przy takich kosztach to big bore. Ja bym tyle nie wsadził w pierdzika, nie moja sałata, tylko twoja, sam decyduj. Poradziłem jak umiałem.

    #160499
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    wiem jakie bedą przeciążenia, mam taki setup – w każdym razie bardzo zbliżony – ale to jeszcze nie pora na kevlar. Przynajmniej wg mnie jeżeli to ma być na codzień.

    Dużo zależy od wystrojenia. Gażnik 19-21 pozwala wystroić taki silnik na dyszy 110 i na 90. Na 110 naprawdę jest już hardkor ale maksymalnie sie zatracają parametry użytkowe (zaczyna to palić tyle że 6L zbiornik nie starcza na 100km).
    I tak już nie ma elektrycznego rozrusznika, automatycznego ssania i automatycznego dozowania oliwy. Starczy psucia. To nie jest do bicia rekordów tylko żeby pod górke nie zwalniał.

    edit:
    mam filma (coś ostatnio swój skuter widuje głównie na filmach 🙂 )z dziś z przymiarek po nowym gaźniku, nagrywane tosterem ale coś tam widać. W każdym razie niewystrojone i niedotarte na dyszy 90 i gaźniku stage6 19mm jedzie toto tak mniej więcej jak sie nie odkręca do oporu (to pierwsze jazdy na tym setupie z nowym gaźnikiem)

    https://www.youtube.com/watch?v=NA15kk7XoiA

    Nie jest teraz problem wykrzesać z tego jeszcze więcej ale ja nie mam takich potrzeb – ma powymieniane przeciwtalerze, sprzęgła, wario – wiec można by. Ale to jest naprawdę zbudowane do spokojnego turlania sie po mieście na codzień. Tylko tak dobrze wyszło że można odkręcić- troche chłopaki popłyneli bo ich nie pilnowałem.

    #160503
    Bartolini
    Użytkownik
    • 5
    • 373Postów:

    Wombat, pokaż filmik ze startu, bo tak to napierdziela moja vitalka, chętnie zobaczę.
    Do takiego setupu to kevlar i zdania nie zmienię.
    Maru widział jak zapierdala moja vitalka i to nie na gazie 1-0

    #160511
    xxxxgrasiu
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Mam kawasaki Z 800 i auto tez mam;) tak po prostu chciałbym wrócić do czasów z przed 10 lat;)

    #160552
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    A to miłe 🙂

    #160618
    xxxxgrasiu
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Ten setup który napisałem to jest midrace czy high end?

    #160620
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    raczej midrace choć ta klasyfikacja jest płynna i umowna

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button