Kompresja 4,5 nie za mało ???

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Kompresja 4,5 nie za mało ???

Ten temat zawiera 28 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam was 🙂 tak ja Opisię tematu mam Italejt Formula i tak dziś zmierzyłem kompresje i wykazało mi 4,5 atmosfery czy tam ciśnienia w cylindrze . A tak cylinder mam malossi 50 + głowica malossi i oczywiście tłok sworzeń itp. Odkręciłem głowicę zdjąłem cylinder i patrze tłok dziwnego kolory cylinder porsysowany . I tak czy szlif cylindra przywróci mi kompresje jaka była w na poczatku ( a własnie jaka powinna być kompresja ) Dodam tyle , że skuter leciał tak koło 70 no w porywach 75 .
    O to fotki proszę was o pomoc drodzy użytkownicy tego forum 🙂 jak by zdjęcia cylka nie były by dokładne to mogę zrobić nowe i wstawić bo cylinder mam w domu

Anonimowy

Nowe skutery mają max 10 bar (2 suwy) 😛
    Przy 8-miu już po woli nadaje się do szlifu 😀

Nie jestem do końca pewien tego co napisałem ale na 75% mam rację 🙂

Anonimowy

ale mi kolego nie pomogłeś ale czy muszę robić szlif , cylinder w dobrym stanie jest z tłokiem >?> ja się nieznam więc was się pytam

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!

Anonimowy

jak mówisz że jest porysowany i taka słaba kompresja to jak najbardziej szlif pomoże

Anonimowy

ale po takim szlifie długo ta komprecha będzie się utrzymywała ?

Anonimowy

Kompresja jest tragiczna… bardzo mała ❗ jeśli jest to cylinder żeliwny to tak szlif pomoże i przywróci kompresje… tylko musisz kupić większy tłok niż do 50ccm i dać to do szlifu i się wyszlifują tak żeby było dobre wraz z nowym tłokiem który też trzeba będzie wyszlifować aby pasował do tego skuta… jak najbardziej szlif musi być ❗
    Daj to do jakiegoś dobrego zakładu to zrobią ci to na cacy 🙄
    Ale aż dziwne że na 50ccm i przy tak małej kompresji idzie ci aż 70-75 ❗
    Aha i z tego co widać tłok też jest już na wykończeniu ale do szlifu i tak musisz kupić nowy tłok…
    Będzie tak jak pryz nowym.. o ile dobrze ci to zrobią…

Anonimowy

I po naprawie – docieranie 🙂

Anonimowy

cylek jest żeliwny , a to może nie trzeba robić szlifu jak mi tyle idzie ??

Anonimowy

Hmm… a na pewno dobrze (szczelnie) mierzyłeś ? 😮

Anonimowy

jak wolisz… jeśli chcesz jeszcze bardziej porysować cyl itd. to droga wolna.. ja na twoim miejscu bym już tym nie jeździł tylko dał do szlifu jak najszybciej…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie