Kłopot z zapalaniem rozrusznikiem gdy ciepły

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Kłopot z zapalaniem rozrusznikiem gdy ciepły

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Cześć.
    Od dłuższego czasu walczę z takim problemem: silnik (139QMB) gdy jest zimny odpala bez problemu i starterem nożnym i elektrycznym. Gdy się rozgrzeje i silnik zgaszę, są problemy z odpaleniem ale tylko rozrusznikiem elektrycznym. Kopnięcie starterem odpala silnik od pierwszego strzału. Gdy postoi kilkadziesiąt minut, można uruchomić go elektrycznie. Praktycznie nożnie nie ma problemu z odpaleniem, ale z rozrusznika już jest kłopot.
    Rozrusznik kręci jak głupi, akumulator jest sprawny w 100%, nogą odpalając czuje się opór w starterze więc kompresja ok, zawory poustawiane, świeca lekko brązowawa (jak to mówią „kawa z mlekiem”), gaźnik wyregulowany. Nie wiem co może być powodem, bo dla mnie to nielogiczne: nogą odpala, rozrusznikiem nie.
    Macie jakieś pomysły?

Dodam, że z silnikiem nie mam żadnych problemów, pali dobrze, spalanie odpowiednie, ciągnie ładnie, nie dymi, nie przerywa….. Tylko to odpalanie.

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 2 miesiące temu przezZdjęcie profilowe Berg Berg.
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 2 miesiące temu przezZdjęcie profilowe Berg Berg. Powód:dopisanie
    Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 2 miesiące temu przezZdjęcie profilowe Berg Berg.
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 2 miesiące temu przezZdjęcie profilowe Berg Berg. Powód:dopisanie
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może ssanie ci jakiś numer wycina i na ciepłym też dolewa

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Kurcze, faktycznie, to może być to. Tylko że spalanie by wzrosło, a standardowo pali mi 2,6…2,8 (w zależności jak jadę). No nic, sprawdzę ew. podmienię ssanie. Może to to?
    W każdym razie dzięki za podpowiedź.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Wymieniłem ssanie na inne, potem jeszcze inne i to nie to. Silnik ma dalej problem z odpaleniem elektrycznym rozrusznikiem gdy jest ciepły. Trochę podregulowałem gaźnik, teraz lepiej się wkręca, ale problem z odpalaniem nadal jest. Hmm…….

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może zawory są za ciasno i podparte na ciepłym

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Mówisz? Ale czy to nie wpływało by na ogólne pogorszenie pracy silnika? Bo silnik pracuje mi b.dobrze cały czas i ciągnie jak dziki.
    No nic, sprawdzę i to. Dam znać jak sprawdzę.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to zależy od wielkości takiego podparcia. Przy wolnych rzędu 1700 obr to czas trwania „sprężenia” w komorze jest niewielki i jeżeli zawory nie są super szczelne ale nieszczelność nie jest wielka to ciśnienie nie zdąży zwiać.
    Natomiast przy 200-300 obr/min które generuje rozrusznik ten czas utrzymania ciśnienia jest 4-5 razy dłuższy.
    Z kolei kopniak jest „szybszy” niż rozrusznik w chwili kopnięcia i też może dawać radę.
    Możesz się pobawić i na potrzeby eksperymentu kopać go mniej gwałtownie i z „ostatnich zębów”.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Sprawdziłęm zawory – oba miały 0,05. Ustawiłem ssący na 0,06 a wydechowy na 0,07. Odpalił bez problemu (zimny oczywiście). Próbowałem kilkanaście razy odpalać – zapalał „na tyknięcie”. Przejechałem ze 4 km żeby się rozgrzał, zgasiłem i…. już były problemy z odpaleniem. Kopniakiem oczywiście zapalił za pierwszym razem. Sprawdziłem też kompresję – jest jakieś 9,6 bar, iskra na świecy jest w porządku, gaźnik wyregulowany raczej dobrze, bo nie ma dziury przy ruszaniu i bez problemu pracuje na wolnych; nie gaśnie, nie wahają się obroty, wygląda że wszystko ok. W czasie jazdy wszystko jest dobrze z silnikiem.
    Spróbuję jutro jeszcze z tym odpaleniem z ostatniego ząbka.
    No nie wiem, nie mam na to pomysłu 🙁
    .
    Upierdliwe jest to, bo jak stanę np. pod szlabanem i zgaszę silnik, to żeby go odpalić muszę zejść ze skutera, postawić go na podnóżek (inaczej kopniak zahacza mi o podnóżek) i wtedy mogę go kopniakiem odpalić. Wsiąść, zepchnąć z nóżek i mogę jechać.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tam niektórzy to nawet 0.6-0.9 ustawali. każdemu to dobrze inaczej działa.

Zdjęcie profilowe specops
    specops
    Użytkownik

Przeczytałem cały temat i tak myśle czy ty wogóle odkręcasz manetke gazu na rozgrzanym silniku? Chyba wypadałoby nawet na maxa .

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie