kingwey euroboy zmiejszona predkosc

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery kingwey euroboy zmiejszona predkosc

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe bambo225 bambo225 7 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe bambo225
    bambo225
    Użytkownik

Witam mam skuter kingwey euroboy silnik 80

założyłem nowy wariator Stage6 Sport Pro , dzwon i sprzęgło naraku sport v rent rolki 4,7 g skuter ma wysokie obroty szybko się rozpędza ale jak jeździłem na seryjnych częściach rozpędzałem się do 80 km a teraz 65

co zrobić wymienić rolki mam jeszcze 5,5 g w zestawie i stara sprężynę dużo twardszą od seryjnej na pewno szybko się rozpędza teraz ale stracił v max rolki miałem w seryjnym 4,5 g i wolno sie rozpędzał ale do 80 poleciał teraz szybko jedzie ale do 65 max

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

reguluj napęd. zestawy rolek testowych, ze dwie sprężyny centralne i zmieniaj. wsadź wyjściowo rolki z zestawu od wariatora

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Regulacja. Poza tym, nie zakładaj od razu wielu rzeczy na raz, bo jak masz problemy, to nie wiesz co je powoduje. Wymieć wariator na tych samych rolkach, przejedź się i zobaczysz czy coś poprawił, jak nie, zmieniaj rolki. Potem kolejne elementy. W ten sposób łatwiej to wszystko ogarnąć.

…125
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

za dużo rozbierania na raz – a tak robi się przy jednym podejściu. Co ma o tyle sens że po każdej zmianie trzeba by regulować.
    Najlepiej zaczynać od rolek od kompletu z wariatorem – akurat najczęściej to sprawdziła fabryka i to jest dobry punkt wyjścia. Co nie znaczy że zawsze się tak uda.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    bambo225
    Użytkownik

Witam nie było ,mnie bo na wyjazdach pracuje .
    Dziś zrobiłem tak sprężyna ta co była czyli miękka średniej nie mam jutro kupię .
    rolki oryginalne były 4,5g w seryjnym
    dziś założyłem tak 4,5g 5,0g 5,5 g 6,0g 6,5g 7,0g nic a nic sie nie zmieniło prędkosc taka sama 65km

albo kupić jeszcze rolki lżejsze lub cięższe
    albo zakładać z powrotem seryjne i sprawdzić co blokuje prędkość jaka była 80km czy wariator sportowy czy sprzęgło sportowe .

bambo225
    Użytkownik

zmieniałem wszystko włożyłem z powrotem seryjny wariator nic się nie zmieniło i seryjny dzwon i wróciło z powrotem 80 km czyli problem jest z dzwon i sprzęgło naraku sport v rent te sprzęgło jest tutaj
    https://www.scooterkingz.pl/sprzeglo-naraku-sport
    miałem sprężynę centralną strong i miękka teraz czekam bo u nas nie ma średnich zamówiłem chce założyć i wtedy rolki jeszcze raz

a pytanie czy sprężyna jest obojętna niska wysoka bo sa różne długości rozmiar średnicy taki sam tylko długość

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli nie lata luzem to długość aż tak dużego znaczenia nie ma. on i tak pracuje wstępnie ściśnięta. istotna jest jej siła (twardość) w tym zakresie roboczym. A to czy rozprężona ma 11cm czy 13cm to bez znaczenia

bambo225
    Użytkownik

Ok dzięki to czekam na sprężynę i zobaczymy co z tego wyjdzie .

Flap
    Użytkownik

Z tym dzwonem to może coś być, bo sam go posiadam. (wedle opisu na stronie, bo nic po za tym w internecie o tym dzwonie nie ma, jest to dzwon który ma zwiększyć przyspieszenie, a nie V-max i to sie sprawdziło)
    Mam ten sam wariator co Ty, tylko sprzegło motoforce evo, ale u mnie bawienie sie rolkami dało efekt, teraz dalej bawie sie w regulacje, tylko że ja już osiągnałem to co chce (licznikowe 100km/h) z tym, że kupiłem tez sprężynę naraku która jest ze tak powiem do pizdy (szybko traci swoje wartości, po 5 minutach jazdy już jest mięciutka) i nie chce odbijać po zredukowaniu do np 20 km/h.

Przestroga dla wszystkich! Lepiej dac 10zł więcej i nie oszczędzać na sprężynach tylko brać te sprawdzone jak malossi 🙂

Thug life!
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dzwon raczej nie może zwiększyć przyśpieszenia bo służy tylko do tego żeby się go okładziny sprzęgła bez poślizgu trzymały. Chyba że mieliśmy 90Nm i standardowy dzwon się slizgał po okładzinach (a w zasadzie one po nim) lub przegrzewał i wtedy to się ślizgało. Jeżeli dotychczasowy zespół dzwon-sprzęgło działał to tjuningowy nic nie zmieni.
    Malusi efekt może być jeżeli jest lżejszy bo ma mniejszą bezwładność co teoretycznie ma wpływ na reakcje na gaz – ale sam siły napędowej przekazywanej na koło nie zmienia. Ale z kolei lżejszy układ napędowy to większa podatność na podmuchy wiatru i więcej potrzeba gazu żeby prędkość utrzymać.
    Wiec tuningowe są lżejsze i bardziej użebrowane/powiercone w ramach walki z masą i chłodzeniem

bambo225
    Użytkownik

Witam u mnie się nie sprawdziło sprzęgło i dzwon naraku nic nie dało poza zmniejszona prędkością .
    Mam wszystkie 3 sprężyn stage 6 sprawdzałem na każdej z rolkami testowymi i nic tylko przyspieszenie ma dobre
    jak tylko zakładam seryjny dzwon i sprzęgło wszystko jest ok ma prędkość 85-90 jak jeździł a na sportowym naraku 60 km dzisiaj na ostatnim ustawieniu miękka sprężyna i ciężkie rolki 7,0 g to na moście miałem problem 30 km jechał na prostej 60 ale już nie mam opcji chyba musi zostać sportowy wariator i seryjny dzwon ze sprzęgłem i rolki lekkie 4,0 g

Zdjęcie profilowe JetForce05
    JetForce05
    Użytkownik

Nie mozna walic ciezkich rolek i miekkiej sprezyny bo natychmiast wariator scisnie pasek bo sprezyna w sprzegle nie bedzie w stanie go utrzymac przez odpowiedni moment i nie bedzie mial sprzet sily jechac pod gore… w jecie fabryczne rolki sa 7,7 lub 8,4g w zaleznosci od wersji ale centralka jest tak twarda ze ciezko ja scisnac rekami.

bambo225
    Użytkownik

Dzisiaj założyłem jeszcze raz średnią sprężynę i sprawdzałem na rolkach dalej to samo na średniej sprężynie i lekkich rolkach najlepiej jedzie ale tylko do 60 się rozpędza.
    Jutro założę seryjny dzwon i sprzęgło i zobaczę na seryjnym było ok nie miał takiego przyspieszenia ale przynajmniej jechał te 80 km a ja często po 40 km wyjeżdżam na wieś i prędkość by się jednak przydała dobra

mogę jeszcze na seryjnym pozakładać sprężyny średnie i twarde ale nie wiem czy można na seryjnym żeby się nie rozleciało co

bambo225
    Użytkownik

Dzisiaj próbowałem jeszcze raz na różnych rolkach potestowac i nic .
    Robiłem kreski mazakiem pasek wchodzi do końca prawie jakieś 3mm od końca zmazało kreski .
    Najlepiej i najszybciej jedzie na 4,5 g rolkach czyli takie jak były pierwszy raz na seryjnym wariatorze ale to tylko przyspieszenie i chyba koniec z sportowym sprzęgłem i dzwonem jutro zakładam seryjny i sprawdzę czy wszystko wróci do stanu wcześniejszego czyli wolno się rozpędza ale v max jest przynajmniej bo już nie mam pomysłów .
    Jest mechanik od skuterów ale on się regulacja nie zajmuje tylko naprawia .

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli ci zmazuje kreski do 3mm od końca to już lepszego przełożenia nie uzyskasz- czyli jakby z tej strony „idzie maxem”. Problem mamsz w poslizgu na korektorze lub sprzęgle

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: