Kingway Zibo nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Kingway Zibo nie odpala

Tagi: 

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe damian0015 damian0015 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe damian0015
    damian0015
    Użytkownik

Witam. Mam kingwaya Zibo z silnikiem 139QMB. Ostatni raz jeździłem nim na początku sierpnia. Przy wyruszaniu gasł i dopiero wbijał się na obroty. Jeździł tak 2 dni. Potem zgasiłem go i nie odpalił. Wymieniłem w nim cylinder, tłok, pierścienie, głowice i moduł. Nadal nie odpala. Zawory są dobrze wyregulowane, paliwo dostaje (nawet wlewałem do cylindra) i nie dostaje „lewego” powietrza. Odpalił mi kiedyś po podłączeniu prostownika do akumulatora ale nie pyrkał tylko miał dźwięk ja ciche auto benzynowe. Po dodaniu gazu zaczął lekko stukać ale bardzo lekko i nie podnosiły mu się obroty. Już tyle czasu stoi i nie wiem co to może być. Bardzo proszę o rady.

damian0015
    Użytkownik

Dodam że iskra jest. Sprawdzałem na 3 świecach.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

aby odpalił ma być: kompresja, zapłon i paliwo. Sprawdzić wszystko po kolei.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Jak schudnąć? Odkryj nowy portal Rowery Jednoślad.pl

Czytaj REKLAMA Jak schudnąć? Odkryj nowy portal Rowery Jednoślad.pl

Chcesz schudnąć, odkryć kolejną pasję? Poznaj Jednoślad.pl także od rowerowej strony sportu i zdrowej odmiany. Zbuduj formę, zmień się na lepsze!

Zobacz teraz Rowery Jednoślad.pl

Chcesz schudnąć, odkryć kolejną pasję? Poznaj Jednoślad.pl także od rowerowej strony sportu i zdrowej odmiany. Zbuduj formę, zmień się na lepsze!

damian0015
    Użytkownik

Mam nowy cylinder z tłokiem to kompresja jest. Paliwo dochodzi i iskra jest. A jak ten zapłon sprawdzić?

Zdjęcie profilowe CzechuXX
    CzechuXX
    Użytkownik

Sprawdzałeś kompresje czy zgadujesz?

damian0015
    Użytkownik

Sprawdzał mi znajomy jakimś miernikiem a po za tym to logiczne po wymianie tych części…

Zdjęcie profilowe CzechuXX
    CzechuXX
    Użytkownik

Niektóre elementy silnikowe produkuje się z dokładnością do kilku mikronów, a o taki odchył nie jest ciężko… Więc logicznym jest sprawdzenie kompresji od razu po wymienianiu tych części czy jest wszystko wporządku…

damian0015
    Użytkownik

Skutery z małą kompresją nawet potrafią odpalić.. W starym cylindrze miałem mniejszą i palił od strzała więc to nie wina kompresji a po za tym była mierzona… Wydaje mi się że to coś z zapłonem ale czekam na rady..

Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

Rozrząd dobrze ustawiony?

Honda PCX 125.
    damian0015
    Użytkownik

Tak dobrze

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie