Kingway Maximus 80ccm

Witam. Mam pytanie do forumowiczów. Mam skuter kingway maximus niedawno przy przebiegu 13000km zmieniłem cylinder na 80 ccm. Gdzieś przy 10000km wymieniłem sprzęgło na sportowe, czerwone sprężynki i rolki 5,5g. Dziś kupiłem moduł CDI odblokowany sportowy. Jak myślicie czy na takim zestawie wał korbowy wytrzyma to wszystko. Dodam że bez modułu wał chodzi bardzo dobrze. Jest już dotarty cylinder.i jeździ około 85-90km. Czy wał wytrzyma wymianę cdi?

siema da rade morzesz smigac

Darek73 napisał:

siema da rade morzesz smigac

Na pewno? Bo czytałem że przy seryjnych padają. A co jeśli mi się skuter dlawi na module?

to zalezy jak mocny jest ten cylinder

Wombat napisał:

to zalezy jak mocny jest ten cylinder

Tzn o co Ci dokładnie chodzi?

chodzi mi o to że rozpiętość ^mocowa^ chińśkich cylindrów jest miedzy 0 KM w 25KM przyrostu mocy. Wiec istnieje możliwość że trafisz na grubą podróbke markowego cylka i wał ci szlag trafi albo kupisz taką co mimo pojemności jeździ ledwo jak seria

Wombat napisał:

chodzi mi o to że rozpiętość ^mocowa^ chińśkich cylindrów jest miedzy 0 KM w 25KM przyrostu mocy. Wiec istnieje możliwość że trafisz na grubą podróbke markowego cylka i wał ci szlag trafi albo kupisz taką co mimo pojemności jeździ ledwo jak seria

W porównaniu z 50ccm teraz skuter ma naprawdę odczuwalnego "kopa" na starcie i bardzo dobrze przyspiesza. Mocy nie znam bo kupowałem części w salonie skuterów i nic nie pisało. Chociaż poszukam.