Kingway Martinelli 4T strzela coś w silniku gdy ciepły

Cześć, mam taki problem ze jeżeli przejadę juz 1 km skuter jest zagrzany strasznie spada moc i strzela cos w silniku nie można prawie jechać w prędkość waha się w granicach 25/30 km/h wymieniałem już cylinder z 3 razy na 65 (dwa chińskie i jeden Naraku 65) bo myślałem ze może źle dotarty ale juz teraz nie mam pojęcia co to może być. Z silnika wydobywa sie strasznie dziwny metaliczny dźwięk może być to przez głowice ? mam przejechane ponad 10tysięcy. Dodam jeszcze ze jak jest ta pokrywa zaworów na gorze jest taka rurka do przewietrzania to z niej wydobywa sie dym kiedy jest ciepły oryginalnie ta rurka wpada to filtra lecz mam stożek to jest luzem i z niej wydobywa sie dym.

Zawory regulowałeś?

Tak przynajmniej z dwa razy w sezonie zaglądam sprawdzam i ustawiam ssący 0.05 wydechowy 0.10(0.08) :)

Raczej to wina zaworów

Jakiego koloru jest ten dym?. Możliwe że zawór wydechowy nie domyka się lub głowica jest lekko uszkodzona

Ten wydechowy to za duży luz ma. Z tego co ja wiem ssacy 0.05 a wydechowy max 0.07-0.08

Tak jak pisze Jacob wydechowy ma za duży luz... Więc wyreguluj zawory porządnie (ssący na 0,05 mm; a wydechowy powinien byc na 0,06 mm) i problem powinien zniknąć...

Wymieniłeś tyle cylindrów a wał sprawdzałeś czy nie ma luzów na łożyskach, na korbowodzie góra dół, czy wymieniałeś za każdym razem łożysko igiełkowe pod sworzeń tłoka ?
łańcuszek rozrządu nie jest za lużny ?

wał nie ma luzów, korbowód również, w mocowaniu korbowód - tłok jest tylko sworzeń ie ma żadnych łożysk ( za każdym razem był oczywiście wymieniany sworzeń zabezpieczenia tłok cylinder ) łańcuszek również nie jest luzy napinacz go dobrze naciąga.

A wymieniałes świece. i wyreguluj dobrze zawory. Może coś nie tak jest z glowica?

tak świeca wymieniona została, właśnie podejrzewam ze głowica padła ze coś nie tak z nia bo martwi mnie ten dym ze jak sie zagrzeje to wydziela przez ta rurkę ten biały dym jakby spaliny

Może uszczelniacze zaworowe padły?

Wyreguluj zawory tak jak powinny być wyregulowane. Ssący 0.05 wydechowy 0.06.

wyregulowałem, zmieniłem głowice na nowa i cylinder na nowy 65ccm i dalej to samo strzela i traci moc gdy ciepły nawet na docieraniu ; /

wiesz co? jak ci dziwnie strzela to sprawdź wał. U mnie jest że łożysko się posypalo na korbowodzie i strzelalo coś.

ale tez tak miałeś gdy ciepły i np jak jest zagrzany chcesz podjechać pod górkę to wtedy mocniej strzela gdy duże obciążenie jest lub w dwie osoby albo na prostej nawet jak dodasz gazu ? bo to już denerwujące jest tyle kasy władowane a tu dalej to samo.

Wiesz u mnie z początku cicho strzelało a ostatnio cylek się zatarl. Ale miałem tak że pod górkę pare razy strzelił.

Wymieniłem sprzęgło to trochę lepiej było i gdy zimno jest na dworze to ok, jak już jest trochę cieplej to znów to samo czy jest to możliwe ze na starym sprzęgle przegrzał się cylinder/tłok i teraz cały czas tak będzie nawet na nowym sprzęgle ? podejrzewam ze na starym sprzęgle miał straszy opór bo nie rozkładały się talerze jak powinny tylko się zawieszały. Mam chwytak i wentylator naraku może i coś tam daje ale ledwo co.

U mnie jak strzelał z tłumnika to była wina gaźnika. Wyczyściłem go i wyregulowałem i było cacy.

u mnie nie ma problemu z gaźnikiem został wyczyszczony, również zawory wyregulowane.