Kingway Ibis : Problem z odpalaniem, słaba moc.

Witam, posiadam skuter 'Kingway Ibis' oraz mam pewien problem.. Mianowicie chodzi o to ze ostatnio cos mi nie chce odpalic ( tzn. tak dusi go I nie chce zaskoczyc ), jak udalo mi sie go odpalic to ma slaba moc ( ok20km/h) I szybko gasnie chyba ze go rozgrzeje i przejade sie troche to wtedy chodzi normalnie. Myslalem ze to tylko kwestia tymczasowa lecz jak silnik jest zimny to wraca do poprzedniego stanu i dalej nie chce mi odpalic....

Bawilem sie troche regulacja obrotow bo czytalem ze o to moze chodzic i na poczatku chodzil pieknie ladnie i zapalal po 3sek krecenia ale jak jest zimny to prawie wgl nie moge go odpalic...

Sprawdzalem filtr powietrza,akumulator,tlumik, wariator oraz gaznik i wszystko ok... Dodam ze skuter ma 3 lata, nie dawno go odblokowalem i dobrze chodzil. Czasami mial dziwne fazy bo raz chodzil 50-55 a innym razem 60-70 .

Co moze byc z nim nie tak? Czytalem ze mozliwe jest ze tlok moze byc juz nie dobry ale nie sprawdzalem jeszcze.

P.S sorki ze bez polskich znakow ale mam angielskiego lapka i jeszcze nie mialem czasu przestawic klawe na polski.

Jeżeli mówisz że na zinnym silniku są takie objawy to sprawdz elektrozawor ssania.

Chcialem odkrecic ten elektrozawor ale srubki od niego nawet sie nie ruszaja... Jak udalo mi sie odpalic skuter to nie byl on nawet troche cieply, przed ponowna proba odpalenia odczepilem go od zasilania I nie bylo roznicy niz wczesniej szczerze mowiac. Mylisz ze to przez ten elektrozawor ? Chyba na to wskazuje moim zdaniem.

Nie wiem czy nie kupic nowego gaznika odrazu, jak myslisz ?

Sprawdz kompresje na zimnym moze nie odpalac przez zawory mialemtak lecz po wymianie bylo ok

Teraz tak mysle "paliles moze gume" . Zobacz jak sie czuja rolki w wariatorze czesta usterka
W kingway-ach

Wymienilem caly gaznik z elektrozaworem I mi teraz normalnie chodzi tylko po piewszej jezdzie to 50km/h ale mysle ze to kwestia czasu.

a jaki kolor ma świece?

ciemno brazowy- czarny . Musze troche wyregulowac gaznik z mieszanka zeby prawidlowy kolor byl. Zmienilem tez olej I chodzi jak przedtem, zobaczymy co bedzie dalej.