Kingway Ibis 4T 50 @ 80CCM - kopci olejem/ pobiera olej

Witam wszystkich. Mam kingwaya Ibis 50ccm zmieniony na 80-tke (a w zasadzie 72mm)
Wymieniłem wariator, wieksza dysza w gaźniku, cylinder, lecz głowica została od 50-tki.
Według zasad pracy silnika z mniejszą głowicą wiekszy cylinder daje wyższy stopien sprezania niż dedykowana glowica od 80-tki. Dlatego pomyślałem, że zostawie głowice taka jak była w serii. Nic nie cieknie z silnika, uszczelki są okej, pierścienie dotarte eleganckie i tam jest wszystko okej. Dzisiaj przyszły mi uszczelniacze zaworów które wymieniłem, kopci trochę mniej, ale i tak to jest dużo. Wie ktoś może co może być przyczyną pobierania oleju ? Jedyne kanały dolotowe do świecy, gdzie olej się może przedostać to zawory, a uszczelniacze są nowiutkie ( jeszcze specjalnie kupiłem te z dwoma sprężynkami bo na forach pisali że są lepsze).
Jakieś pomysły, ktoś się z tym może spotkał ? Proszę was o pomoc :confused:

pierścionki mój drogi kolego

właśnie pierścienie patrzyłem i są całe, dotarte itd…

lubię tą weryfikacje części poprzez “patrzenie na nie”. Skoro na pierścieniach nie wyświetla się napis “uszkodzone” to znaczy że są dobre. Rzut oka wystarcza.

pęknięte nigdzie nie są. Nawet jeśli nie są to też mogą być uszkodzone? W jaki sposób? Pierścienie to nie majątek, moge kupić i wymienić, tyle czy to jest godne uwagi ?

Dobra, cylinder wyciągnięty, tłoka nie zdejmowałem. Wyciągnąłem pierścienie i są całe, ładnie dotarte. Jeśli komuś to pomoże w diagnozie to mogę podesłać szczegółowe zdjęcia głowicy, tłoka, pierścieni i cylindra

Dojrzałem niedawno do głowicy i jest zniszczony dekiel od zaworu wydechowego (w komorze spalania). Ma uszczerbki na rantach. Czy to może mieć wpływ na mój problem ?

pomiar kompresji się robi a nie zgadywanke. to w zaworze to sie nazywa grzybek a nie dekiel. pytanie jak duże są ubytki, jak wyglądają gniazda (przylgnie gniazd)…itd

jeśli świeca jest mokra od oleju to co to moze być? (wyciągłem gąbkę z filtra powietrza i idzie nieco lepiej). Kolejna sprawa to mam przypuszczenia ze czesc kompresji ucieka gwintem od świecy bo jest lekko zjechany.

masz przypuszczenia…? to se je sprawdź to bedzie miał pewność. no jak rany ludzie. to nie polega na zgadywaniu i przypuszczeniach tylko na sprawdzaniu kolejnych rzeczy - od tych najbardziej prawdopodobnych to tych rzadkich.

jezeli bierze olej to pierscienie sa do dupy,nie zobazcysz tego golym okiem,mozesz wymienic same pierscienie chociaz ja bym odrazu zmienił tlok i szlif zrobił