Kingway Condor 50 4T

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Kingway Condor 50 4T

Ten temat zawiera 24 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 7 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 25 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

Witam.Mam taki problem.To po kolei: JAK ODPALAM ZIMNEGO SKUTERA,TO PO ODPALENIU CHODZI NA SSANIU OKOLO 2 MIN.,POTEM OBROTY SPADAJĄ NA OKOLO 2500/MIN.,CZYLI JEST OK.NASTĘPNIE PO PARU MINUTACH JAK SIĘ „ZAGRZEJE”GASZĘ GO.ODCZEKUJE OKOLO 5-8 MINUT I ODPALAM GO PONOWNIE I ZNOWU RYTUAŁ SIĘ POWTARZA ( SSANIE 2 MIN.,ETC.). DLACZEGO PONOWNIE WŁĄCZA SIĘ TO SSANIE PO TAK KRÓTKIEJ PRZERWIE,SKORO SILNIK JEST JESZCZE DOŚĆ CIEPLY??? Myślałem,ze ssanie włącza się tylko przy kompletnie zimnym silniku. I tak na marginesie,to te skutery Condory itp.50 4T tak duzo palą na 100 km? Moj pali chyba z 4 litry

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ile razy bedziemy ćwiczyć ten sam wątek w twoim wykonaniu?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Po pierwsze: używajspacjizgodniezzasadamibotrudnotoczytać
    Po drugie: NIE MA POTRZEBY PISAĆ NIEMAL WSZYSTKIEGO DUŻYMI LITERAMI

Wygląda na wadliwe działanie ssania. A nadmierne spalanie (w zależności od ustawień itd może wynosić nawet 3,5L w normalnym użytkowaniu) tego silnika jest konsekwencją załączania się ssania. Z uwagi na to, że części do chinolków są tanie, wymień automat ssania i to powinno nieco rozjaśnić sprawę.

Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

OK,wymienie ten elektrozawór ssania i zobacze,co to zmieni.
    P.S. Teraz widze,że to spalanie skuterów, zwłaszcza dużych, w granicach 2 litrów na 100, to BAJKA NA RESORACH !! Gdybym nie był zmuszony przez życie do jazdy tymi wynalazkami skuterami,to bym ich nigdy nie kupil. Moje stare Volvo w dieslu paliło tyle,co te „Niby OSZCZĘDNE” pojazdy.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to że ty masz popsuty skuter to nie znaczy że wszystkie takie są.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

Moze i nie wszystkie są złe,ale ten skuter , co mam teraz, to jest moj trzeci taki skuter w ciągu pół roku i z każdym były dwa podstawowe problemy: duze spalanie i to ssanie. PRZYPADEK?? Jedynie z Baotiana 2T bylem w miare zadowolony,ale byl mi potem zamaly i go zamienilem na condora wlasnie. Zobacze,moze caly gaznik kupie nowy, to moze cos polepszy sie.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jak już było wiele razy mówione, ilość spalanego paliwa nie jest wartością stałą dla wszystkich skuterów i pojazdów pochodnych (mowa o silnikach 50cc). Skutery tej klasy, jak podałeś, palą średnio 2,5 do 3,5L. Niższe spalanie osiągniesz na bardziej zaawansowanych technologicznie 50tkach lub na inaczej zestrojonych.
    Dla przykładu, absurdalne wręcz spalanie 1,8L/100 jest osiągalne i potwierdzone w modelu Honda CBF125.
    No ale jak to? Większy silnik i mniej spali?
    No tak, przecież lekka CBFka ma manualną skrzynię biegów (automat generalnie pali więcej), wtrysk, niewysilony silnik, wąskie oponki… Warunek – jazda ekonomicznym stylem, bez pasażera/dodatkowego bagażu, jazda ze stałą prędkością itd.

Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

No wierze w to, co piszesz,ze automat więcej pali, itd.itd. Ja poprostu chcialem kupic duzy, oszczędny skuter na dojazdy do pracy, a ze czasem musze kogos podwiezc,itd.to moj wybor padł m.in. na Kingwaya Condora,

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Cóż, określ budżet to się dowiesz, na ile „spokojnym” będziesz posiadaczem 😉

Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

No niestety, na skuter za 3-4 tys.nie stać mnie obecnie:-(

Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

Musi mi wystarczyc narazie skuter za 1400 zł

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Niestety, w tym budżecie komfortu/bezawaryjności nie uraczysz. Jednocześnie pozwolę przytoczyć moją zasadę, którą zwykłem w takich sytuacjach przywoływać: jeśli opinia o danym modelu/marce ma być obiektywna, pojazd ten musi być sprawny minimum w 80% względem nówki. Każda inna opinia będzie zahaczać o „ocenianie walorów smakowych mleka, które stało kilka dni otwarte poza lodówką” 🙂

Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

oj tam. Dałem za swego 1000 zł i wszystko w nim działa jakby byl nowy, światla,hamulce,naped,itd. Jedynie to ssanie działa dziwnie, ale wymienie ten elektrozawor i mam nadzieje, że i ono bedzie działało ok. Nawet ABS dziala;-)

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Ekhm.. tej klasy pojazdy nie mają ABSu. To tylko napis 😉
    Generalnie chinolki najtańsze nie są złe pod warunkiem, że się nad nimi czuwa stale. Do jazdy niezarobkowej się nadają. Zrobisz ssanie i się może okaże, co w trawie piszczy.

Zdjęcie profilowe Adi19
    Adi19
    Użytkownik

a właśnie, że moj egzemplasz ma ABS, jeszcze tyle to sie znam i wiem,co piszę. Przejechałem już nim 400 km i narazie nic nie nawaliło,poza tym,nawet najlepszy skuter najlepszej marki moze posypac sie nawet po opuszczeniu salonu itp. O kazdy sprzęt trzeba dbac,nie tylko o „chinolki”. Tak ja uważam.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 25 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie