Kilka pytań początkującego :D

Witam!

Za parę dni kupuję chyba Rometa RR 50 i miałbym kilka pytań.

Pytania będę numerował żeby było przejrzyście...

1. Czy RR ma gaźnik czy wtryski paliwa bo ktoś mi wmówił że ma wtryski i potem się nie da naprawić jak się zepsuje. Więc jak to jest ?

2. Czy to prawda że na dotarciu nie można jeździć na 4 biegu ? Jak tak to napiszcie po ilu km można.

3. Co zrobić by motorower pochodził jak najdłużej ? Oprócz dbania bo tutaj na pewno dam radę nie chce katować sprzętu tylko czasami spokojnie pojeździć z kolegami.

Jeżeli chcesz napisać chińczyk to gówno lepiej nic nie pisz.

Za odpowiedzi z góry dzięki.

Pozdr.

1. nie ma wtrysku;
2. można;
3. dbać, używać dobrych olei itd.

ok

Jeszcze 2 pytania.

4. Jakiego paliwa używać ? 98 czy 95 ? Które będzie dla niego lepsze ?

5. Ile tyś km przejedzie taki dobrze dotarty i zadbany ?

95 :)

1000km starczy.

nie wiadomo ile przejedzie wszystko zalezy jak bedziesz dbal i co lal do niego chodzi o olej hehe a paliwko to standard 95 najtansza i wystarczajace oktany ma bo 50siatce tyle starczy szerokosci!!!!

98 może ci wysadzić głowice z tego co słyszałem :)

Teoretycznie każdy silnik jest wstępnie dotarty ale przez pierwsze 10 km staraj się nie schodzić na 3 i 4 biegu poniżej 4 tys obrotów. A jak zejdziesz to bieg w dół, przyspiesz i dalej jedź. Ogólnie lepiej unikać przeciążania silnika na niższych obrotach bo wtedy tłok nie oddaje pełnej mocy na korbowód tylko jest dociskany do ściany cylindra bardzo ją niszcząc. Muszę się przyznać że tak załatwiłem chyba swój silnik bo po przyspieszeniu od 2 tys obrotów na 4 biegu osłabł konkretnie, ledwo 60 km/h wyciąga. Ale mój silnik ma przejechane już ponad 10 tys km, miał prawo bo lekko nie miał.

Ok. Dzięki za rady :)

Ja zrobiłem 1300 km na Orlenowskiej Werwie 98 i mi hula elegancko