Kilka pytań odnośnie Romet 717 4T

Witam

Mam kilka pytań związanych ze skuterem ROMET 717 4T z roku 2010, przebieg 1600km.

- podczas ruszania trzesie skuter, od około 10km/h idzie już normlanie, czego to jest wina i mozna naprawić żeby od 0km/h szedl jak od 10km/h??

- czy to mozliwe ze im cieższe rolki tym wieksze v-max i gorsze przyspieszenie a im lzejsze rolki tym v-max mniejszy a przyspieszenie lepsze?? Wielu ludzi ma różne teorie na ten temat. W moim przypadku jest tak że wydaje mi się ze po wsadzeniu lzejszych czyli 4,5g nie chce miec takich osiagow jak przedtem. Seryjne miałem 6,3g albo 6,5g. Na tych ciezszych po dluzszej chwili jechania osiagałem 75km/h. Po załozeniu lzejszych jedzie 65km/h i dalej nie chce.

- czy moge posiadac jeszcze gdzies blokady skoro moj romet jedzie 70km/h a blokade zdjąłem tylko z gażnika???

- czy to normalne jest ze jak sie jedzie około 50km/h i sie odpusci manetke a potem szybko sie znow ja wkreci na maksa to skuter nie idzie od razu tylko po jakims czasie?? chodzi o to że u mnie jak odpuszcze i potem znowu wkrece na maksa to tak jakby obroty poszly w gore a on na luzie jest i po około 1-2sek dopiero zaskakuje tak jakby lapie bieg??

- jak to mozliwe ze na yt znalazłem filmik na ktorym koles takim samym skuterem jak moj po wymianie rolek na 4,5g i zdjeciu blokady z gaznika (twierdzi ze tylko to zrobil i tam jest tylko blokada) to mu pali gume i przyspiesza do 70-80km/h w 10 sek?? Ja tym samym modelem zeby do 65km/h sie rozpedzic to musze sie z minute bujac chociaz od 10km/h do 50km/h ładnie idzie. tutaj zapodaje linki jak cos: http://www.youtube.com/watch?v=t0JsODzLaHg&list=UU9jHmpZxh79Fvnm4X0_WRVg&index=1&feature=plcp
Ja jak chce spalic gume to wyje tylko jakby mocy w ogole nie mial i nic ani rusz.

Prosze o wyrozumiałość. Jestem laikiem w tych sprawach i nigdy nie interesowałem się tym.

Pozdrawiam

ja powiem tak mój romecik po sciagnicu blokady z gaznika i zablokowaniu zawirowywacza spalin leci tak jak w filmiku wyrzej a nawet lepiej bo licznik niekiedy staje mi na tym plastkiu czyli okolo 85 ale nie wiem czy to realna predkosc. Zmniejszylem dawke paliwa na iglicy i to co wam powiem zaskoczy was bo nic sie nie zminilo osiagi takie same a na 20zł przejade okolo 190km : )

Co do tego szarpania, obejrzyj w jakim stanie jest sprzęgło. Czy koła pasowe rozchodzą się bez problemu. .

Co do osiągów, to Romet 717 jest produkowany z dwiema wersjami silnika. Twój to czterosuw, a drugi to dwusuw i to chłodzony cieczą. Dwusuw jest bardziej dynamiczny, a chłodzony cieczą jest na dodatek trwalszy. Nie przypatrzyłem się, jaki silnik ma autor filmu, ale wcale bym się nie zdziwił gdyby był dwusuwowy.

Tak przy okazji, dzień dobry wszystkim. Mam na imię Marek i dopiero co się zarejestrowałem na tym forum. Mam nadzieję, że przynajmniej kilku osobom uda mi się pomóc radą.

Ja mam to samo , mi tez trzesie przy starcie