Kilka pytań - dokumenty itp.

1. Gdzie można ubezpieczyć skuter?
2. Jak zarejestrować skuter, jakie dokumenty trzeba mieć, gdzie pójść?
3. Co zrobić żeby być współwłaścicielem skuteru?
4. Co zrobić w razie wypadku, kolizji?
5. Co zrobić w razie kradzieży?

Wiem, że pytań jest trochę dużo, ale proszę o wyczerpujące odpowiedzi ;) Naprawdę bardzo potrzebuję tych informacji. Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

Nowy (nierejestrowany) czy używany?

1. np. w PZU jest najtaniej;
2. w Wydziale komunikacji, potrzebne świadectwo homologacji, jeśli kupiony używany to jeszcze stare dokumenty, tabliczka rejestracyjna i umowa kupna-sprzedaży;
3. Idziesz z drugą osobą, która ma być współwłaścicielem do WK'
4. W sensie ?
5. Idziesz do WK wyrejestrować i do ubezpieczyciela.

Wypadków i kradzieży się nie planuje więc nie wiem po co te pytania...

Co to jest WK?
Gdzie dostać to świadectwo homologacji?
Wydział komunikacji jest w urzędzie miasta?

1.Wydział Komunikacji

2.Dostajesz ze skuterem

3. Tak

3 nie zawsze u mnie np. jest w zupełnie innym miejscu.

1. W Firmie ubezpieczeniowej, może to być PZU
2. W wydziale komunikacji w twoim mieście, musisz sprawdzić gdzie się znajduje.
3. No przy rejestracji musi być i właściciel i współwłaściciel obecny.
Na 4 i 5 nie umiem Ci odpowiedzieć. Reszta to tak wszystko jak ja robiłem.

jeszcze ja się dopiszę:

Ad 2) jeśli rejestrujesz używany skuter to wystarczy poprzedni dowód rejestracyjny i umowa kupna- sprzedaży, jeśli nowy- przy jego zakupie dostajesz świadectwo homologacji i przy pierwszej rejestracji pokazujesz

Ad 3) jeśli chcesz być współwłaścicielem to w umowie kupna - sprzedaży powinieneś figurować= tzn w umowie K-S muszą być wpisane wszystkie osoby które będą właścicielami,

Ad 4) -jesłi są poszkodowani wzywasz policję i karetkę
- jesli nie ma poszkodowanych (rannych , zabitych) ustalasz kto był winien
- jesli nikt sie nie poczuwa- wzyewasz policje i ona ocenia i wlepia mandat sprawcy
- jesli dojdziecie do porozumienia kto zawinił- winowajca pisze oswiadczenie ze spowodował kolizję i sie rozjeżdżacie
- opcja NIE POLECANA - bierzesz kase od sprawcy i nic nie piszecie i nie zgłaszacie

Ad 5) kradzież należy zgłosić na policję - jeśłi tego nie zrobisz - ubezpieczyciel bedzie sie migał od wypłaty odszkodowania; jesli nie masz auto- casco (nie był ubezpieczony od kradzieży)- zgłaszasz na policję i zbierasz kasę na nowy skuter

Zależy jeśli mieszkasz w mieście to tak może być, jeśli na wsi, lub obrzeżach miasta, to ja np. mam w starostwie powiatowym.

1. najlepiej w pzu ale można tez AXA 2. bierzesz papiery pojazdu i wszystko załatwisz w gminie twojej dzielnicy wydzial komunikacji 3. muszą iść dwie osoby do wk 4. dzwońsz do ubezpieczy ciela z danymi tego co cie uderzył oc jeżeli jest twoja wina to ac 5. dzwonisz na policje a potem do ac