Keeway TX 50 potrzebuję fachowca - Warszawa

Witam Bardzo Serdecznie!

Mój pojazd to Keeway TX 50 z przebiegiem 3300km. Mimo, że motorower jest na gwarancji to postanowiłem zrezygnować z "autoryzowanych" serwisów. Nie dość, że koszty przeglądów są sporę to fachowość pozostaje wiele do życzenia - jeszcze ani razu nie byłem w pełni zadowolony. Do rzeczy: poszukuję osoby prywatnej najlepiej fachowca, która jest w stanie zrobić mi przegląd pojazdu. Niestety jestem zielony w tych sprawach. Mam spore wymagania - chce najzwyczajniej mieć w dobrym stanie technicznym pojazd i śmigać z przyjemnością ;)
Nie chodzi o pieniądze - za dobrą pracę, dobrze zapłacę a i jeszcze pomogę Ci przy dłubaniu. Jakieś piwko dorzuce gratis. kontakt : admin.malczyk@gmail.com, kom. 728-624-562 ewentualnie tu proszę o odpowiedzi

Pozdrawiam Zviezda ;)

ewentualnie to idź do sklepu kup olej silnikowy i przekłądniwy o takich parametrach jak w książecce + płyn hamulcowy. posprawdzaj jak Ci hamulce ładnie biora nie dolewaj, olej wymień, litr powietrza pod kran+ proszek bo zapewne gąbkle masz, a jak nie to za 10zł kup nowy. złap się za klucz posprawdzaj główne śruby od kół amortyzatorów silnika i to na tyle, szerokiej drogi, jak będziesz miał jakieś pytania, chciał się dowiedzieć czegos wiecej co i jak zrobić to napisz na pw dam Ci swój nr tel lub gg. w Warszawie często bywam więc moge zajrzeć. Pozdrawiam.

No dzięki za pomoc ;) Napiszę do Ciebie na priv. Jak ktoś chciałby jeszcze pomóc to śmiało zapraszam! Mogę zawszę popróbować samemu podłubać, ale nigdy nie mam gwarancji czy czegoś nie popsuję ;)

Witam, w sumie to ja się zajmuję serwisem skuterów, ale przy Twoim sprzęcie też mógłbym poszperać :) Napisz, jak możesz:
-co nie działa
-co niedomaga
-co chciałbyś zrobić
-z jakiego rejonu jesteś?

Mieszkam na warszawskim Ursynowie. Co nie działa? A no: tylni hamulec tarczowy jest bardzo słaby - patrzyłem moim nie fachowym okiem i wygląda na to, że klocki są ok. Wystarczy może jakieś linki podciągną? Motorower ma tendencje do ospałego reagowanie na otwarcie przepustnicy. Dość często się to zdarza, gdy próbuję ruszyć na 1 biegu. Popuszczam sprzęgła i dodaje gazu - wydaję się z siebie dźwięk takiego zamulenia po kilku chwilach wchodzi na obroty - niestety z opóźnieniem. Zdarza mu się to dość często, ale nie zawszę :P Przeważnie podczas dłuższych przejeaźdżek ma takie tendencje. Świeca jest nowa bo mi poprzednia padła. Może to kwestia gaźnika? Regulacji i czyszczenia? To jest niestety jego najgorsza dolegliwość. Bywa to czasami bardzo irytujące, gdy potrzebuję się szybko włączyć do ruchu, a oni mi tu muli... Przydałoby się wyczyścić łańcuch - robiłem to raz od nowości, nasmarować i naciągnąć. Staram się o to dbać - smaruję. Ale aktualnie jest bardzo usyfiony. Muszę jeszcze wymienić olej - kupiłem Castrol Power racing 2T pełensyntetyk. Poprzednio śmigałem na półsyntetyku. I to by było chyba na tyle. Płyn hamulcowy i chłodzący był wymieniane jakieś 2000km temu, a z tego co mi wiadomo to tak często nie trzeba ich zmieniać. Oczywiście ich poziom w zbiorniczkach jest prawidłowy.

Kolega Adastra13 zajmuje się serwisem skuterów motorów w Koniku Nowym niedaleko Warszawy.

Vezyr twoja propozycja pomocy jest nadal aktualna?

Wybacz za nieodpisanie, nie było mnie na skuterowo.com

Powiem tak-podjechać mogę i popróbować również-nie gwarantuję, że wszystko zrobię, ale co się uda, to będzie git :)

41854821 pisz na GG jak możesz :D

Zamieszczam link do mojego postu w innej części forum, może ktoś z działu serwis zainteresuję się moją sprawą:
http://www.skuterowo.com/forums/topic/tuning-keewaya-tx-50-zmiana-wydechu-pomoc-z-warszawy?replies=1#post-68806

501724510 - jakbyś chciał przeserwisować skuter to zadzwoń. Mieszkam w Warszawie, więc chętnie CI pomogę.
Pzdr

Co do mulenia sprawdź filtr powietrza, po prostu może się dusić, zaklej jakąś połowę wlotu i sprawdź czy będzie nadal mulił, nie powinien.
Miałem tak samo :) Pozdrawiam