Keeway Ry6 - tuning oraz spadek mocy pod górkę.

Witam Serdecznie !

300 km temu zmieniłem wydech w swoim seryjnym skuterze na Laser xPro 5, nówka :)
Skuter zyskał na prostej dobre 7 km, przedtem jechałem 65 a teraz 70-73 zależy od wiatru xD
700 km temu zmieniłem olej z mineralnego na castrol power racing 2t. full syntetyk. Zmieniłem dla dobra skutera :)
1000 km temu zmieniłem wariator na sportowy oraz rolki na 4g. Wariator nic kompletnie nie dał, tylko obroty podczas przyśpieszania - wariator wm motor, jakieś chińskie coś xD
I teraz problemy.. skuter ładnie idzie na prostej.. ostatnio po zmianie wydechu chwileczkę się pościgałem z kumplem który ma kymco, przedtem normalnie mnie brał lecz po zmianie wydechu wziąłem go spokojnie :) Super fajnie, ścigaliśmy się przez 2 km, ok. 500 m przed metą była lekka górka.. skuter z 73 spadł na 60.. i kumpel odrazu mnie wyprzedził..
I właśnie do rzeczy.. Skuter ODRAZU przymula przy lekkiej górce.. zwalnia, że kurcze czasami jest mi wstyd z kimś pojeździć.. ostatnio nawet na górce wziął mnie router bassa czy jakoś tak.. załamka.. Lub wystarczy większy wiatr i skuter niemal cofa się do tyłu .. xD Nie wiem co jest grane..
Na takiej bardzo dużej górce jechałem jeszcze 2-3 misiące temu z 50 km/h, a teraz? 30km/h ? Wstyd mi czasami jeździć pod tą górkę.

Gaźnik NIBY wyregulowany.. ostatnio dałem kuzynowi go do zrobienia żeby go przeczyścił, wyregulował itp. żadnej dużej różnicy nie było.. ;/ wydałem tylko nie potrzebnie 30 zł.
Mógłby mi ktoś, coś pomóc ? :))

Dane:
Keeway Ry6 2t
2011r
7500 km.
''Tuning'' : Wydech laser xPro 5, Wariator wm motor, rolki 4g

spróbuj na seryjnym wario i rolkach,i załóż mocniejszy docisk

z seryjnym wario będzie problem ponieważ nie dawno go wyrzuciłem bo stwierdziłem, że nie będzie mi już potrzebny.. ostatnio.. tydz temu ?
Docisk ? możesz opisać dokładniej ? :)

Coś takiego http://allegro.pl/sprezyny-centralne-2szt-skuter-4t-139qmb-qma-gy6-i4605164792.html

Sprężyna centralna sprzęgła [docisk] kup dobry wario a chociaż rolki standard ci zostały próbuj na nich jak nie wyrzuciłeś.link do najtańszego wario klasy sport bo wm [wilmat] ma tyle do sportu co świnia do latania to jest zamiennik standardowego .
http://shop.mieloch.pl/wariator-top-racing-next-generation,pZ046378.bhtml

dawid102 tylko te sprężynki są do 4t a ja mam 2t :)

Ten wario kosztuje 160 zł.. bez przesady..... nie mam tyle xD

To niestety leżysz i kwiczysz