Keeway RKV 125 awaria skrzyni biegów

Witam, na początku chciałbym się przywitać, jestem tu nowy na forum.
Posiadam od roku motocykl typu naked bike Keeway RKV 125ccm 2015r. Przejechałem w sezon ok 4 tys km, nic się nie działo, naprawdę okazał się bardzo fajnym i wygodnym sprzętem, niestety ostatnio coś się zepsuło, przy 9200km w czasie jazdy zablokowało mi skrzynię na 3 biegu, wajcha od zmiany biegów stoi i nie można wybić już biegu. Moto normalnie odpala na sprzęgle i nie słychać nic nie pokojącego, po puszczeniu sprzęgła gaśnie.
Mam pytanie czy ktoś miał podobny przypadek? Czy to oznacza awarię skrzyni biegów, co mogę zrobić żeby dokładniej to zweryfikować?

niewątpliwie bez rozłożenia tego zgadywanka nie ma sensu. czy na tym 3 biegu możesz kręcić kołem a koło kręci silnikiem czy po prostu to stoi zblokowane?

Tak ale zastanawiam się czy to nie jest jakaś popularna wada fabryczna tych silników. Zębatka zdawcza stoi i nie można zakręcić kołem. Zblokowało mi w czasie jazdy, na szczęście to tył i nic się nie stało.

ja ci zadaje pytania w dwu opcjach a ty mi odpowiadasz “tak”. Se pogadaliśmy

Sorry, pisałem stojąc w korku. Tak stoi zblokowane - miało być na początku.

no to rozkładanie skrzyni

Czy poleci ktoś jakiś nie za drogi warsztat w okolicach Warszawy? A może znajdzie się ktoś chętny podjąć wyzwanie rozebrania w tym przypadku silnika, wydaje mi się, że obudowa skrzyni jest połączona z silnikiem…

Po rozebraniu do wymiany 2 i 3 tryb …