Keeway Matrix ssanie

Mam pytanie odnośnie ssania. Posiadam Matrixa i od samego początku po odpaleniu na zimnym silniku muszę go trzymać na gazie żeby mi nie zgasł. Jak się dogrzeje to jest ok ale takie ciągłe gazowanie po odpaleniu jest denerwujące zwłaszcza że czasami chciałbym go odpalić i zostawić na jakąś minutę żeby się dogrzał. Na allegro znalazłem ssanie automatyczne do skuterów 2T i tutaj moje pytanie rozumiem że tą automatyczną iglicę montuje tam gdzie starą a gdzie podłączam linkę gazu ? A i czy da się to podpiąć do mojego skutera
Keeway Matrix 2009

To normalne u 2t. a co do gaznika to juz chyba masz elektryczne ssanie (jak nie masz to chyba nic nie zrobisz zobacz swój gaznik czy tam masz takie cos czarnego jesli bedzie to masz :D ) u mnie sie ono włącza dopiero wtedy gdy skuter stoi w garazu przez tydzien (właczone charakteryzuje sie podwyższonymi obrotami )

tutaj masz jak to wyglada :) :http://www.picshot.pl/public/view/204080

No mam coś takiego , zawsze się zastanawiałem co to jest :-), no ok jest jest podłączone ale po starcie mam obroty tak gdzieś 1000 czy 1100 i do minuty zgaśnie. Nawet jak dodam gazu na początku to gaśnie. Jak się dogrzeje to jest ok tak 2600 obrotów ma. On tak ma od początku nawet gość co mi go sprzedawał mówił że on zimny będzie gasną. Mówił po prostu że ten typ tak ma i każdy skuter zimny gaśnie, pomyślałem no to ok trudno. W tym czasie się nie orientowałem nic w silnikach więc może mój błąd. Ale jak ma ssanie to czemu nie mam podwyższonych obrotów .I teraz mam ssanie i czy da się je wyregulować czy kupić nowe. Mam takie samo jak na zdjęciu.

Facet mi powiedzial w warsztacie ze tego sie wyregulowac nie da skuter musi troche pochodzic (w moim przypadku 2 min) aby zlapal odpowiednie obroty i nie gasl. albo jak wolisz wsiać odpal i jedz odrazu tylko powoli sie rozpedzaj przejedziesz 300m i juz nie zgasnie :D

To nie jest normalne. Ja zapalam zimny silnik i mogę zostawić skuter włączony, a on nie zgaśnie.

masz 2t czy 4t

2T

W gaźniku wkręć wkręt regulacji obrotów biegu jałowego, wystarczy o jakieś pół obrotu. Jeśli ssanie jest sprawne, to delikatne wkręcenie tego wkrętu powinno pomóc. Przy okazji sprawdź, czy ssanie działa.