KEEWAY HURRICANE Nowy

Witam. Znalazlem na allegro skuter KEEWAY HURRICANE nowy z roku 2011.
Kosztuje on 3200 zl. Dodatkowo gratis : Kufer, Alarm.
Oplaca sie kupic ? To moj pierwszy skuter bedzie. Nie chce uzywanego. Powiedzcie tylko czy kupowac. Mi on bardzo odpowiada.

Skoro odpowiada, to w czym problem?

o. Znalazlem za 2999 z dostawa. Ja go chyba kupuje. Nie jest chinski, w dodatku 2 suwowy. Bardzo mi pasuje :)

Keeway jest chiński, ale to nie jego wada ;)

A co jest jego wada ?

Pietro, Keeway to koreańska marka.

Mam tego skutera, dobra okazja, lecz lepiej jest kupować w autoryzowanym salonie, dostaniesz wszystkie potrzebne papiery i serwis.

Dzejkob, Keeway to chiniol. Siedzibe mają Austriacką, tak jak Zipp (chyba).

Keewaya założył chińczyk mieszkający na Węgrzech, jeśli się nie mylę. Produkcja jest chińska, części też.

W każdym razie - ta firma ma związek z Węgrami i żadnym innym państwem Europy.

Myślę, że warto by było to raz na zawsze gdzieś przykleić:)

Takie firmy jak Zipp, Romet, Junak (obecny), Ferro, Keeway, Barton itp to nie są producenci skuterów. Firmy te zaopatrują się w sprzęt w chińskich fabrykach, ale uwaga, część z nich stara się przynajmniej w części mieć nadzór i kontrolę nad jakością produkcji i przykłada się bardziej do ich montażu (najczęściej dokręcenia kół i lusterek) i regulacji. Trzeba brać poprawkę na to, że hasła typu "modyfikowany przez polskich inżynierów" i "sprawdzenie każdego egzemplarza" to często chwyty reklamowe. Oczywiście zdarzają się modyfikacje na potrzeby konkretnej firmy, ale zazwyczaj dotyczą zmian optycznych (nieco inne plastiki, inne malowanie), same silniki, gażniki, elementy napędu zazwyczaj są te same w danej grupie pojazdów (co dość dobrze widać np na aukcjach Allegro).

Błąd - Keeway de facto jest producentem, bo ma swoje i tylko swoje modele, z silnikami niespotykanymi gdzie indziej (no, z małymi wyjątkami - keewayowskiego dwusuwa ma niestety nowe Malaguti F12 Phantom AC...).

I tak, i nie. Zgadzam sie że Keeway dba o "unikalność swoich" modeli mocno je "customizując", jest to też jedna z najlepiej wykonanych tańszych marek. Biorąc to pod uwage, to tak jest producentem.
Mi bardziej chodziło o produkcję w postaci własnych fabryk i tu już tak fajnie nie jest.
Tu jest link do fabryki która produkuje m. in. dla Keeway'a (dodam że to jedna z najlepszych fabryk motocykli w Chinach)
http://www.qjmotor.com/qjmotor/welcome3.jsp

"Product range includes motorcycles, scooters and mopeds from 50cc to 1,130cc under the Qjiang, Benelli, Generic and Keeway brands."