Keeway Focus - Jak go ściągam z nóżek , gaśnie.

Cześć , mam Keeway`a Focusa , mam z nim jakiś problem nie wiem co go boli.. Pali na rozrusznik , tylko na nóżce centralnej , pali odrazu nie trzeba go katować , gdyż go spusze z nóżek momentalnie gaśnie , jakbym przekręcił mu kluczyk . A gdy pale go bez nózki centralnej , wgl jakby był zablokowany/wyłączony rozrusznik , słychać tylko za każdym razem jak nacisne staret , dzwięk (pipnięcie) i nie kręci . Co mu dolega, prosze o szybką i fachową pomoc :) .

Pozdrawiam ; d

Może pomożecie ?!

problem raczej elektryczny ale może powodowany mechanicznie.

Sprawdź czy nóżka składając sie na naciąga lub nie przycina jakiegoś kabla (czasem idzie taki z obudowy napędu do modułu - właśnie w okolicy nóżki)
Zobacz co z czujnikiem bocznej nóżki- czy działa prawidłowo, czy nie jest zmielony.
Zobacz kable koło gaźnika- tam powinna być kolorowa wiącha. Posprawdzaj pewność połączeń, zaizolowanie i odizolowanie ich od siebie

ostatnia abstrakcyjna opcja jest taka że kiedy stawiasz go na koła obciążasz ramę a on gdzieś np pęka i na tym pęknięciu są też rozciągane kable.Mogą być rozciągane wewnątrz izolacji, mogą lekko wyciągać z gniazd obsadzone na końcu wtyczki

A kabel który idzie do gaźnika ma coś z tym wspólnego ? Bo zauważyłem że się strasznie rusza na gaźniku . .

kabel do gaźnika to ssanie. Teoretycznie nie ma nic do tego CHYBA ŻE to jego ruszanie się powoduje zwarcie. Wtedy ma bo siada cała instalacja.

Dzisiaj przy nim pogrzebie ^^ . Dziękuję za pomoc , jeżeli ma ktoś jj jakieś pomysły co to może być to śmiało pisać .