Keewat hurricane, problem

Dałem moje hurricane do mechanika. I tak mam pytanie bo juz go odebralem, czekalem na niego prawie miesiac;/ powiedzial ze wymienil mi w nim tlok i pierscienie. Gdy go wziołem skuter jakos tak muli przy kazdym zatrzymaniu sie, czyli jak np zatrzymam sie na skrzyzowaniu to zanim ruszy minie gdzies tak 3-5 s ;/ I poszedlem do innego mechanika i on powiedzial ze jak sie wymienia tlok to i trzeba wymienic z nim cylinder i zebym poszedl do tamtego zeby oddal pieniadze i wziol swoje. Ze taka wymiana samego tloka i pierscieni jest tylko na chwile potem bedzie to samo. A jak znowu pojechalem do tamtego to on ze mam przejechac 300km i zobaczymy co bedzie dalej i ze mozna wymieniac sam tlok z pierscieniami.
I moje pytanie jak sie wymienia tlok itp to trzeba wymienic tez cylinder? Mam przejechane ok: 5tys

A i jeszcze przy kazdym odpaleniu musze kopać przez około 10min a jak załapie to muszę szybko zatkać dopływ powietrza żeby nie zgasł i poczekać chwile.

Nie koniecznie się wymienia cylinder, zależ w jakim stanie jest, jak dobry beż rys to wystarczy sam tłok z pierścieniami, a co do odpalania masz żle wyregulowany gażnik, zbyt uboga mieszanka dostaje za dużo powietrza.

Jeszcze sam nie wymieniałem tłoka ale z tego co mi wiadomo na ten temat to gdy kupuje się nowy tłok cylinder oddaje się do szlifu. Pewności nie mam dlatego poczekajmy na kogoś kto już to robił.

W Twoim skuterze naprawę wykonano najtańszym kosztem. Jak już robić to po "całości", ale miejmy nadzieję, że będzie dobrze. A co do "mulenia" to gaźnik, J/W andrzej2310. Sprawdź filtr pow. i połączenia czy nie ciągnie lewego powietrza.