Kawasaki ZXr-6 , łańcuch – zatarte ogniwa po czyszczeniu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Kawasaki ZXr-6 , łańcuch – zatarte ogniwa po czyszczeniu

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Seba77 Seba77 9 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Seba77
    Seba77
    Użytkownik

Witam
    Przejdę do sedna. Niedawno kupiłem drugie moto. Po sezonie postanowiłem wyczyścić łańcuch. Jest już wyciągnięty, ale na krótkie wycieczki by wystarczył. Potraktowałem go ostrą chemią, brud ze smarem przypominał gumę do żucia (sprawka poprzedniego właściciela). Posiada gumowe o ringi, które w trzech miejscach się zapiekły. Wymoczyłem w nafcie i rozruszałem ogniwa śrubokrętami. Musiałem do tego użyć sporej siły. Ogniwa nadal stawiają spory opór, a łańcuch ma 3 x V na całej długości. Przeszukałem Google, ale nikt nie pisze co można z tym fantem zrobić oprócz wymiany.
    Mam mały warsztat i narzędzia. Moje pytanie – czy da się go jakoś uratować? No i czy warto?
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie warto ryzykować, jest do wymiany

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Seba77
    Seba77
    Użytkownik

Tego się spodziewałem. W sumie i tak był wyciągnięty. Z tego co czytam, to chyba warto kupić cały zestaw.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie