KATEGORIA AM PROBLEMY Z KATEGORIĄ

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy KATEGORIA AM PROBLEMY Z KATEGORIĄ

Tagi: 

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Karolkozak
    Karolkozak
    Użytkownik

Cześć, dwa tygodnie temu zdobyłem swoje wymarzone prawo jazdy na kat AM, kupiłem Derbi gpr 50 ( biegówka) zdawałem w wordzie na zwykłym skuterze ( yamaha neos 2t). Kolega mi tłumaczył, że jak robiłem prawko na takim owym skuterze gdzie nie ma biegów, to nie mogę jeździć biegówką, że policja się przyczepi. Ja w to nie wierzę, bo 50ccm to 50ccm nie ważna jaka przekładnia. Proszę Was o opinię 🙂 na ten problem.

aatatatat
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli masz w AM wpisane w ograniczeniach numerek 78 lub 10.02 to znaczy że tylko automat.
    Kody są tak rozumiane:

W kodzie 78 automatyczna skrzynia biegów jest rozumiana w ten sposób, że samochód nie ma pedału sprzęgła. Czyli może to być np. DSG, w którym można zmieniać biegi samodzielnie albo jakaś inna, która nie zmienia biegów sama, ale umożliwia ich zmianę w sposób zautomatyzowany, czyli bez użycia sprzęgła.
    A z treści kodu 10.02 wynika, że skrzynia musi zmieniać biegi całkiem samodzielnie.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie