Katalizator

Witam
Ostatnio odkręcałem wydech i ujrzałem tam katalizator
Czy da się to jakoś wywalić i czy wpłynie to na to ze skuter może nie przejść przeglądu okresowego ?

przegląd powinien przejść bo raczej nie będą zaglądać do środka do wydechu :wink:
A wyciągnąć hmmm a jak to jest zamocowane ??? Bo ja bym to jakoś próbował najpierw nawiercić później naciąć (od brzegów) i mocno bym to ciągnął aż by wyszło :->

hmm nie wiem jak on dokładnie jest mocowany ale chciał bym aby obeszło się bez rozcinania wydechu. A z czego jest zrobiony taki katalizator ?

wez wsadz pret sztywny do tłumika i przebij tak zeby z drugiej str wyszlo i po problemie

wez wsadz pret sztywny do tłumika i przebij tak zeby z drugiej str wyszlo i po problemie


To tylko go przebije powodując lepszy przepływ spalin ...
Najlepszym wyjściem było by właśnie rozciąć wydech i go wtedy wywalić ale jeśli nie chcesz rozcinać to go inaczej nie wyjmiećsz... jedynie tak jak Daniel napisał..

Czy da się to jakoś wywalić


kupić nowy wydech,
no chyba że masz tyle cierpliwości że rozetniesz wydech i tak go poskladasz zeby nadawal się do użytku jeszcze

No ale wtedy trzeba idealnie pospawać bo jak trochę krzywo pospawa to może nie pasować :-/

dlatego za takie typu rzeczy trzeba się brać jak się ktoś czuje na siłach i nie jest roztargnięty … wszystko na spokojnie a na pewno wyjdzie