Kask w okolicach 1000zł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Kask w okolicach 1000zł

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 10 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 13 postów - 1 przez 13 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Kamil Widacha
    Użytkownik

Witam chciałbym kupić sobie nowy kask integralny w okolicach 1000 zł +/- 200 zł jaki polecacie prosiłbym o konkretne modele i cenę. Pozdrawiam LWG

Zdjęcie profilowe Leonardo
    Leonardo
    Użytkownik

osobiście mam Givi X-Modular 08 , 849zł cena ale czasem mozna go wyrwac za 600 serwisach aukcyjnych , ja dałem 749zł mam go 1.5 roku jest super, jeżdżę codziennie nawet teraz , nie mam z nim problemów.

———————————
    Romet Router Grande 2014 – Sprzedany
    Junak 901F 2015
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A dlaczego integralny, a nie szczękowy?
    Mi zdecydowanie lepiej jeździ się w szczękowym.
    Airoh Miro Sport ( link poniżej )
    http://www.skutery-krakow.pl/szczekowe/kask-airoh-miro-xrp-sport-black/
    Za tani ? Nowsze modele są droższe;)
    A tak w ogóle… jak już oczekujesz konkretnych odpowiedzi na pytanie, to mógłbyś przynajmniej napisać czym masz zamiar jeździć w tym kasku? Skuterem, Harleyem, ścigaczem czy… rowerem? ;)))

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Integral to typowo do szybkiej jazdy. Jest też przekonanie, że jego budowa jest bardziej wytrzymała.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Przekonanie, poparte licznymi testami – są mocniejsze.
    Ja to wiem, Ty to wiesz, ale… nie wiemy czym ma zamiar jeździć @kamil, jakie trasy będzie przemierzać na co dzień i z jaką prędkością chce je pokonywać , co też , wbrew pozorom, jest istotne przy wyborze kasku, może wcale nie potrzebuje integrala?
    A może On chce kupić kask po to, żeby sobie go na półce postawić? 😉
    Pięknie by się prezentował taki kask z ” górnej ” półki za 1000 + – 200;)))

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Ja sobie tak oponę na ścianie powieszę albo coś w ten deseń, na pamiątkę. Nówka sztuka tygodniowa Pirelli Diablo Scooter, nacięta ostrym narzędziem, przez złośliwą kur..

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Hmmm… też używam szczękowca, ale kupiony był z lenistwa – namówili mnie w sklepie. Niby na skuter, ale właśnie nie jet, tylko szczęka. Przydał się nieoczekiwanie przy robieniu A. Nie zdarzyło mi się jechać z otwartą szczęką (jak to czasem robi Nadredaktor Leszek), nawet w największe upały go zamykam – taki odruch, jak zapięcie pasów -więc tak naprawdę nie wiem, po co mi szczękowiec, równie dobrze by mógł być integralny (jak Eadema). Kaski integralne są chyba lżejsze, prawda?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak. o mechanizm szczęki. tzn powinny być

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Leonardo
    Użytkownik

Noszę okulary więc szczękowy był dla mnie ważny integralny mnie denerwował, jak nosisz bryle bierz szczękowy.

———————————
    Junak 901F 2015
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Hmmm… Leoś, pogubiłem się :-)))
    *
    Się odnalazłem, dzięki 🙂

Leonardo
    Użytkownik

juz poprawiłem 😛

———————————
    Junak 901F 2015
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Zulusku… pogubiłeś się? -„Kiedyś Cię znajdę”… hahaha;)))
    *
    Eadem, to już lepszym trofeum do powieszenia, byłby … skalp tej łajzy, która Ci tak oponkie załatwiła;)
    *
    Ja też podczas jazdy „szczękę ” w kasku mam zawsze zamkniętą;) , bo tą swoją osobistą, czasami otwieram, coby nawsadzać jakiemuś pajacowi, jak mi drogę zajedzie np.;)))
    A trochę poważniej, podobnie jak Zulus, nie uznaję jazdy z otwartą szczęką, jak to ma zwyczju wspomniany p.Leszek. Bezpieczeństwo przede wszystkim 🙂
    Dodam tylko, że jako nałogowa palaczka (niestety) czasami na postoju bez zdejmowania całego kasku, dymek puszczę, albo … jakaś słodka przekąska – „dziób” do góry, mniam, mniam i można jechać dalej bez odpinania, zdejmowania, zakładania i zapinania;)))
    Proste, logiczne, komfortowe;)))

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jedno co mogę na pewno powiedzieć o trwałości i komforcie, to do kasku warto dołożyć. Nie polecam kupować półki eko jeśli ktoś jeździ często. Za swojego HJC ponad 5 lat lat temu dałem 600 pln i nie żałuję ani złotówki. Jedyne co bym teraz bardziej brał pod uwagę, to wersję dla okularników.

Oglądasz 13 postów - 1 przez 13 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: