Kask AGV

Mam pytanie:
Czy kaski z AGV, np.:
http://allegro.pl/agv-kask-k-3-gothic-46-rossi-white-roz-l-wys-0-zl-i2002915216.html
są jakościowo porównywalne z Nolanem, Arai'em, czy Shoei'em??

Ja mam kask AGV, wyglada podobnie więc pewnie jakiś starszy model mam bo mam już 3 lata go...spisuje się swietnie...AGV to właska fitma i jedna z lepszych firm produkujących kaski

AGV to jak Zulwiczek pisze jedna z najlepszych firm produkujących kaski. Jeśli ten kask Ci się podoba i jesteś na niego zdecydowany to możesz go śmiało brać.

Też mam zamiar kupić kask, najprawdopodobniej AGV lub Shoei (jakoś tak się to pisze)

Brałem jeszcze pod uwagę kaski z Simpsona, ale tylko dlatego, że są przygotowane pod malowanie na własny airbrush.
Cena dobija: 600 euro (pomalowany).
Daje link
http://www.airbrushsite.de/bilder_helm_eng.html
poz. 98 albo 102

600 euro? zwariowali chyba...za tą cenę to motor można kupić ale nie kask...choć nie powiem cudowne są...jak ktoś jest bogaty to czemu nie

Nie opłaca się za 600 euro. Chyba to za malowanie... Jeśli podobają Ci się takie motywy to kup sobie kominiarkę z czachą pod kask otwarty ;D Co do tematu AGV robi naprawdę dobre kaski. Z tego co pamiętam to chyba włoska firma. Jeśli się nie mylę to kolory flagi Włoch są na logo tej firmy ;)

Pierwszy kask jaki miałem był to używany AGV, wyglądał jak nowy. Gdy go rozebrałem i zobaczyłem datę produkcji na plastiku tu zdębiałem, że ma 10 lat. Ale kask dobry, z włókna szklanego i w ogóle...

Ale jeśli chodzi o ceny to raczej AGV, Shoei, Arai, Suomy są na tym samym poziomie. Natomiast Nolan, Shiro i Shark to chyba nieco niższa klasa.

Mam Nolana po tacie.
On w nim jeździł na Goldwingu 1500 przez kilka lat, a kupił go używany. Kiedyś chyba nawet jeździli w nim na wyścigach. Mój ma około 8-9 lat i jest jak nówka.

A tak przy okazji. Co powiecie o ciuchach na motor. Mam Modekę (też po ojcu), ale chciałbym sobie kupić jakiś cały "mundur".
Jaką firmę polecacie??

Zależy jaki strój, tekstyl, skóra? Z tekstyli tanie i dobre sa Ozone, Adrenaline. Ze skór np. Tchul robi niezłe ciuchy. A co do droższych to jest tego masa, wystarczy poszukać, od Berika, Arlen Nessa, Probikera po Modekę, Alpinestar i masę innych firm.


Myślę, że postawię na te z wyższych półek, czyli Modekę, Alpine'a itp., ale dzięki za pomoc rozglądałem się pomiędzy tymi dwoma, ale wolałem dowiedzieć się o Wasze zdanie.

Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz na strój motocyklowy oraz od Twoich osobistych preferencji. Jedni wolą jeździć w odzieży tekstylnej inni natomiast preferują odzież skórzaną. Każda z grup ma swoje racje.

Ja osobiście posiadam dwa komplety odzieży na motocykl. Jeden tekstylny - do jazdy do pracy i krótkie trasy w mieście oraz komplet skórzany do jazdy w trasę oraz na tor.

Polecam Tobie rozejrzenie się za odzieżą markek z wyższych półek takich jak RST, Rebelhorn czy Held - to w przypadku odzieży tekstylnej. Jeśli chodzi o odzież skórzaną to polecam Arlen Ness lub Berik - mega dobra jakość wykonania no i super design.

Tak jak powiedziałem, wszystko zależy od zasobności portfela. Ale poczekaj do 1 marca 2012 - otwierają się wtedy sklepy Motorismo w pięciu miastach w Polsce (Kraków, Gdańsk, Białystok, Poznań, Wrocław) - będą konkretne rabaty na odzież w związku z otwarciem :-)

Jakbyś miał pytania o konkretne modele to służę pomocą.

Pzdr

Michał

Shoei i Arai (japońska ręczna robota) nie zejdzie z jakością poniżej pewnego poziomu. Uważam je za najlepsze kaski, szczególnie Shoei. Za 600euro kupisz sportowego X-spirita II. Ubrania doradzałbym na trasę i przejażdżki tekstyl, a na tor lub sporta skórę. Jeśli chodzi o skórki wiadomo Dainese, Arlen i Berik, ale dobrym kompromisem cena-jakośc jest np.kpl. od RST. W miarę przyzwoite i tanie tekstylia to Modeka i Retbike(krajowy-troszkę tańszy od Modeki), średnia półka to Held (goretex) i wyżej Rukka, Halvarsons. Cena-jakość można się przyjrzeć Racer.
Wszystko w Twoich rękach (portfelu) ;)