Karta pojazdu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #68145
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    A więc zakupiłem nowego chinola z marketu, poszedłem do WK z mamą, i pozwoleniem na piśmie od taty i mamy. Pan z WK zrobił mi tablicę rejestracyjną oraz pozwolenie czasowe, potem wykupiłem OC w PZU.
    I teraz pytanka:
    Do czego służy “Karta Pojazdu”?
    Kiedy dostanę tą kartę?
    Czy dostanę ją przy odbiorze twardego dowodu rejestracyjnego?
    Coś będę musiał znowu zapłacić? Płaciłem przedtem 111,50zł

    #68153
    radek1232
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

    Po twoich niektórych postach widzę, że wjeżdżasz na innych użytkowników a sam nie możesz sobie poradzić. Wystarczy wejść w google i wpisać te pytania. Są odpowiedzi.

    #68154
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Karta pojazdu to nic innego jak paszport/dowód osobisty taki.
    Nie wozisz go ze sobą, po prostu go masz. To niby ma utrudnić podrobienie dokumentów do kradzionego pojazdu, jak w samochodach, też je mają.
    Co do opłat to nie pamiętam, ale dostajesz go razem ze ‘sztywnym’ dowodem rejestracyjnym bo w karcie masz też dane z dowodu i dane właściciela pojazdu.

    #68156
    Bonzo
    Uczestnik
    • 3
    • 135Postów:

    Karta pojazdu – nie dotyczy przyczep, naczep, motorowerów i ciągników rolniczych.

    Śpij spokojnie i możesz się tym już nie martwić.

    #68159
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Bonzo napisał:

    Karta pojazdu – nie dotyczy przyczep, naczep, motorowerów i ciągników rolniczych.
    Śpij spokojnie i możesz się tym już nie martwić.

    Dasz linka skąd do wydłubałeś?

    #68165
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    W motorowerze nie ma karty pojazdu.

    Jeśli się nie mylę to wygrzebał to z tąd: http://www.czestochowa.um.gov.pl/urzad/sprawy/karta?symbol=SO066
    Google nie boli.

    #68270
    Bonzo
    Uczestnik
    • 3
    • 135Postów:

    Podstawa prawna to:

    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 20 października 2003 r. w sprawie warunków i trybu wydawania kart pojazdów, wzoru karty pojazdu oraz jej opisu (Dz. U. z dnia 6 listopada 2003 r.)

    I bardzo ważne, to wyżej odnosi się do pojazdów samochodowych.
    A pojazdy samochodowe to – pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button