Karta motorowerowa w trojmieście

Witam,
chciałbym zdawać karte motorowerową w trojmieście, a konkretniej w PORD w Gdańsku. Dzwoniłem do nich, ale mówili że muszę mieć jakieś pismo od dyrektora mojej szkoły, że przeszedłem kurs przed egzaminem.
Zdawał ktoś z was tam? Jak to mniej wiecej wygląda, bo oni tam mają miasteczko ruchu drogowego i tego się obawiam. Może polecacie jakieś inne ośrodki? (ale żeby było najlepiej za darmo :P). W internecie znalazłem dużo innych ofert ale wszystkie nie aktualne. :(

Witaj!
Ja jestem w podobnej sytuacji, tyle, że do nich napisałem e-mailem.
Oto co dostałem w zwrotnej wiadomości:
Witam,

Egzaminy na kartę motorowerową w drugiej połowie roku są organizowane do końca października.

Jeżeli są sprzyjające warunki pogodowe to czasami jest to także możliwe w listopadzie.

Jeżeli chodzi o grudzień, to proszę o kontakt pod koniec listopada – zobaczymy jakie będą warunki.

Egzamin jest bezpłatny, w załączeniu przesyłam informację „jak uzyskać kartę motorowerową” oraz „arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową”

Przystępując do egzaminu, uczeń powinien posiadać przy sobie:

1. pismo od Dyrektora szkoły skierowane do Dyrektora PORD z prośbą o przeprowadzenie egzaminu

2. ważną legitymację szkolną

3. wypełniony arkusz ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową (opinia nauczyciela, zgoda rodziców, pomoc przedlekarska)

Z tego wynika,że może źle zrozumiałeś, to co oni powiedzieli ? :)

Pozdrawiam i mam nadzieje, że pomogłem

Dzięki wielkie :D
a Ty już zdałeś tam czy idziesz gdzieś indziej, bo szczeże mówiąc trochę mi daleko na Orunię. Podobno kiedyś było można robić karte koło Hali Olivia w Gdańsku za 10zł, czy to jeszcze aktualne?

Zamierzam zdawać, dlatego też dużo piszę do różnych "pordów".
Zdawać będę w pord Gdynia.
A jak już napisałeś coś o pieniądzach - egzamin jest bezpłatny jedynie dokumencik + swoje zdjęcie może kosztować max 15 zł.

Oo, to nie wiedzialem, ze w Gdyni tez mozna. To moze bysmy poszli razem tam do Pordu i zdamy to, bo samemu sie jakos nie moge zebrac.

Dzięki za propozycje, jednak ja zdaje w grudniu/nowym roku modląc się by prawo jazdy am nie weszło (moje późne urodziny). Tobie więc życzę powodzenia. Może się umówimy za rok na jakieś wycieczki po trójmieście ? :)
Z ciekawości, jaki masz skuter/będziesz miał ?

Dzieki, na pewno sie przydadza :) Skutera na razie nie mam, w przyszlosci planuje miec Zipp pro 50, ale na poczatek to bd raczej Romet ws 50. Tylko musze jeszcze rodzicow przekonac, wiec chyba dostane dopiero na urodziny (marzec) lub swieta :<

Ja będę miał rometa 717 lub coś lepszego, zobaczymy. Zakup planuję po styczniu (podobnie jak Ty). Będę jeździł bez karty motorowerowej po osiedlu i małych drogach w lesie jako trening, o ile "prawo jazdy am" zostanie znowu przesunięte kartę motorowerową zdam po zimie.
Gdzie mniej więcej mieszkasz (nie chcę adresu zamieszkania lecz np. nazwę pobliskiej publicznej drogi)

Hmm... Mnie udupili w szkole (policja nie lubi mojej siostry) i jeżdżę bez karty do dziś...
1 kkm już zrobiłem i raczej jeszcze poczekam.

olaf1251 napisał:

Ja będę miał rometa 717 lub coś lepszego, zobaczymy. Zakup planuję po styczniu (podobnie jak Ty). Będę jeździł bez karty motorowerowej po osiedlu i małych drogach w lesie jako trening, o ile "prawo jazdy am" zostanie znowu przesunięte kartę motorowerową zdam po zimie.
Gdzie mniej więcej mieszkasz (nie chcę adresu zamieszkania lecz np. nazwę pobliskiej publicznej drogi)

Mieszkam kolo Chwaszczyna (8 - 10km od Gdyni)

A ja w okolicach Wielkiego Kacka, więc nie mieszkamy aż tak daleko siebie - około 6 km (10 min jazdy)

chodzisz moze do zs13?

Hmm nie..
mógłbyś przyjąć zaproszenie do znajomych ? Dalszą dyskusję będziemy prowadzili w prywatnych wiadomościach ("skrzynka pocztowa")

Kursy na prawo jazdy kategorii am można zrobić w Gdańsku- Zaspie ul. Pilotów 3. Plac manewrowy jest przy Pord-zie. Instruktorzy są w porządku i co do ceny można się dogadać