Karta motorowerowa proszę o szybką pomoc :)

Witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie otóż chcę zdawać karte motorowerową i jestem już w liceum tzn zdałem do drugiej. Egzamin bym miał w jednym z ośrodków ponieważ takie egzaminy organizują, ale powiedzieli mi, że oni mi dają tylko kwitek, że ja zdałem egzamin i muszę z tym iść do szkoły. Dzwoniłem do szkoły i pani mi powiedziała, że nic o tym nie wie i ona nigdy nie wyrabiała oraz nie ma nawet tych druków kart do których sie przykleja zdjęcie itp. Zależy mi bardzo na karcie ponieważ mieszkam na obrzeżach miasta i często tam jeżdżę. Więc pojawia sie pytanie co mam z tym zrobić? powinienem iść do byłego gimnazjum i sie zapytać czy tam mi wyrobią? Proszę nie pisać poczekaj na prawko bo gdybym uznał to za rozsądne to sam bym poczekał:) Z góry dziękuję za pomoc.

Nikt nie pomoże? ;/

Przypuszczam, że będziesz musiał iść do gimnazjum do którego chodziłeś z tego powodu, że tam zdawało się kartę i oni na 100 % powinni mieć te druki ; )

Przypuszczam, że będziesz musiał iść do gimnazjum do którego chodziłeś z tego powodu, że tam zdawało się kartę i oni na 100 % powinni mieć te druki ; )

W gimnazjum mi powiedzieli że nie bo oni tylko wtedy wyrobią jak bym u nich bym zdawał, wie ktoś może gdzie jeszcze? bo bardzo jej potrzebuje.

na policji podobno mzona zdawac..

Podobne cyrki były jak kartę zdawałem w innym gimnazjum niż te w którym się uczę. Praktyka, egzamin wszystko pozdawalem, dostałem papierki i odwal się od nas. Uradowany perspektywą tego że wkońcu mam upragniony dokument nazajutrz poszedłem do szkoły, by poprosić dyrektorkę o ostatni podpis i dostać kartę. A ta do mnie że to nie w tej szkole zadawałem i nie może mi tego podpisać. Mówiła że dyrektorka z tamtej szkoły też o tym nic nie wiedziała, itd. Oprócz mnie w podobnej sytuacji było moich 3 kolegów ktorzy pojechali ze mną. No po jakimś czasie, i rozmowie z kilkoma osobami dyrektorka ustąpiła i postanowiła podpiać ten papierek. Jaaaka była wtedy wkurwiona :D. Nigdy jej takiej nie widziałem.

W twojej sytuacji może być trochę licho. A może spróbuj zdać jeszcze raz z tym że w gimnazjum? Może to brzmi glupio, ale jakbyś przycisnął nauczycela to może by się zgodził.

Z tego co pamiętam to na kartce potrzebujesz zgody rodziców, podpisu dyrektora, podpisu wychowawcy, opini egzaminatora. Jak to masz to możesz się upomnieć o wydanie karty. A to że nie zdawałeś w gimnazjum nie powinno mieć nic do rzeczy, gdyż tylko oni z tego co wiem mogą ci kartę wydać. Cholernie to skomplikowane swoją drogą :D.

olej to. I tak Cię nie sprawdzą na kartę, 17 lat już masz...
Jakby CIę zatrzymali to i tak OC i rejestracja najważniejsza.

No w sumie :P. Kolege kiedyś na skuterku Piaggio zatrzymali. Nie miał oczwiście karty, bo po co komu karta. W tym roku nie zdał za pierwszym razem, poryczał się, powiedział że za rok zda, i pojechał do domu ;D. Kiedyś miśki o trzymały. Miał troszkę szczęścia bo poprosili tylko o dowód rejestracyjny i go puścili, no ale jednak nie pochwalam takiego zachowania :). Tyle stresu że...

Edit: Jeśli ktoś nie zrozumiał powyzszego tekstu co jest dosyć możliwe z moimi umiejętnościami kreowania zdań: Nie pochwalam jazdy bez karty, a nie tego że policja sprawdza tylko dowód rejestracyjny :D. To mi akurat odpowiada.

Wypalcowany:ile masz lat?

Rocznikowo 17, a wg. daty urodzenia to 16, a co do podpisu dyrektora jak już wspominałem jestem w liceum i czy może to być podpis dyrektora z liceum? Z dnia na dzień coraz bardziej mnie denerwuje ten kraj, chyba tylko u nas jest tyle latania za tak głupim papierkiem. Chociaż dziękuje, że nie jestem z kraju 3 świata;) Ja bym mógł to olać, ale głównie chodzi mi o rodziców, a jeżdżąc z kartą bezpieczniej bym się czuł. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły gdzie to można wyrobić? Co do policji to podobno już tego nie ma bo gdzies tak przeczytałem, mam gdzieś starą kartę rowerową i tam jest miejsce na pieczątke do karty motorowerowej więc wystarczyłaby jedna głupia pieczątka.

Proponuję przejść się do dyrektora i spytać czy by machnął podpisik. W internecie różne rzeczy piszą. Sam nie wiem. Ciekaw jestem jak to jest. Czy wydają karty na policji, czy nie.

Jak masz trochę pieniążków w portfelu to może się zapisz na A1. Prawo jazdy jakiejkolwiek kategorii uprawnia do jazdy motorowerami, chyba że coś pomyliłem. A zreszta jakbyś miał A1 to mógłbyś jeździć na 125 ccm, a nie tylko 50 :).

Ale to troszkę dziwne jest. Jeśli zdałeś wszystkie wymagane kursiki na tą kartę to oni w tym miejscu powinni Ci to wydać. Po co organizować takie coś jak i tak nie chcą wydawać ? Bez sensu ;/

Miqlaq, ale dyrektora liceum czy gimnazjum? W liceum mi powiedzieli, że druków nie mają. Zastanawiałem sie też nad A1, ale to trzeba czekać ok. 2 miesiące zanim się wyrobi, a z drugiej strony to koszt 500 zł. Niektórym się pewnie zdaje, że marudze, ale mieszkam na obrzeżach miasta i to jest głównym powodem dla którego mi to potrzebne i dlatego szybko bo są wakacje:)