Karta Motorowerowa - jaki sprzęt ?

Witam. Mam 15 lat i w tym roku zdałem na kartę motorowerową. Wiem że mogę już jeździć spokojnie na skuterze 50, ale mam jedno pytanie:
Czy mogę jeździć na motocyklu i jeśli tak to o jakiej pojemności ?

Żadnym motocyklem nie możesz jeździć ;d Tylko motorowerami do 50cmm pojemności, których prędkość maksymalna wynosi 45km/h ;]

Możesz jeździć motorowerem o pojemności nie przekraczającej 49cc i nie mam wyjątków skuter czy manual

Chyba tak. np. mój kolega ma kartę motorowerową i jeździ sobie czoperkiem 50ccm. więc myśle że np. ścigaczem 50ccm też by dało radę ;)

Matuszczyk napisał:

Żadnym motocyklem nie możesz jeździć ;d Tylko motorowerami do 50cmm pojemności, których prędkość maksymalna wynosi 45km/h ;]

w pewnym sensie motorower to też motocykl

motocykl jest powyżej 50 ccm ! czoperek 50 ccm to motorower. Jak chcesz jeździć czymś co ma powyżej 50 ccm musisz robić prawko.

ale np. ściegaczem 50ccm mogłby jeździć na kartę a taki ścigacz to już raczej taki mały motocykl

madi sorki mój błąd rzeczywiście na motocykl to juz trzeba mieć prawko

to jest MOTOROWER, powtarzam raz kolejny... Wszystko poniżej 50 ccm to motorowery, czy to ścigacz, enduro czy skuter. Motocykl jest powyżej 50,1 ccm.

spoko

dokładnie tak jak madi mówi...

Madi, mylisz się, w kodeksie pisze: pojemność nie przekraczającą 49 ccm więc 49,1 to już motocykl ;d

idąc twoim rozumowaniem wszyscy forumowicze mają motocykle... Skutery mają zwykle pojemność 49,4-49,9 ccm... Widać, że kodeksu nie czytałeś. ;)

Masz rację, coś mi się ubzdurało że 49 ccm ;d pisze jak wół 50 ccm

czyli naprzykład chciałbym kupić tą aprilke http://allegro.pl/aprilia-rs-125-50-motorower-polecam-i1817089661.html . Jest napisane, że jest zarejestrowana na KARTĘ MOTOROWEROWĄ,a ma 125ccm wiec o co chodzi ?

P.S przepraszam za linka

to znaczy że gościu ma jak mój wujek;p ma keweya matrixa 50 i kymco like 125 i w kymco 125ccm ma rejestracje od matrixa 50 czyli że ta aprila ma rejestracje od jakiegoś innego skutera 50

romet727p10 napisał:

to znaczy że gościu ma jak mój wujek;p ma keweya matrixa 50 i kymco like 125 i w kymco 125ccm ma rejestracje od matrixa 50 czyli że ta aprila ma rejestracje od jakiegoś innego skutera 50

Hahah ;D Uśmiałem się, z całym szacunkiem, ale nie na tym to polega...
Do pytającego: Skuter ma pojemność 125cc, jednak jest po prostu zarejestrowany na 50cc. Nie zgodnie z prawem, mogą być z tego konsekwencje.

taką aprilką dojedziesz tylko do najbliższego patrolu policji.
Ni cholery nie wygląda to na motorower i nikomu nie wciśniesz kitu że to ma 50 cm3 bo od razu poproszą o prawo jazdy.
Jeszcze pół biedy jak 125 cm jest w tej samej budzie co 50- wtedy wszystko wychodzi na jaw dopiero przy wypadku, kiedy ekspertyza wykazuje że jedziesz bez uprawnień i ubezpieczenia, ale taki ścigacz zarejestrowany na 50 to już hit. Sebek to jest fatalny pomysł

Dobrze że o wypadku wspomniałeś Roomcajz. Dla czego?

Gość jedzie sobie Aprilią RS 50 z silnikiem 125. Kierowca nie ma prawa jazdy, pojazd zarejestrowany na motorower. Jedzie sobie z koleżanką na imprezkę. Niestety - mają wypadek. Uderzają w samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych by puścić staruszkę. Babcia na szczęście jeszcze nie ruszyła na przejście i nic jej nie jest. Kierowcy samochodu tak samo. Ale oni jechali szybko i obydwoje przelecieli nad kierownicą. Przeżyli, jednak pasażerka nie może ruszać nogami. Czeka ją wózek. I co wtedy? Kierowca Aprilki musi: a) zapłacić z własnej kieszeni za szkody samochodu, b) zapłacić mandat i wreszcie: C) jeśli sąd wyda taki wyrok płacić [u]dożywotnio[/u] pasażerce rentę z powodu znacznego uszczerbku na zdrowiu. Płacić z [u]własnej kieszeni[/u].

okej, dziękuję wam bardzo :) tutaj to można na kogoś liczyć. A jeszcze pytanko nie do tematu :
Jaki skuter polecacie ? tak jakoś do 4000zł..
myślałem nad jakąś używaną aprilla sr :)

Przy takim wypadku chłopak ma jeszcze jedno wyjście: ożenić się z pasażerką. Wtedy nie będzie musiał płacić.