Kamery nad skrzyżowaniami na DK81 do czego służą?

Nad skrzyżowaniami na drodze krajowej 81 ("wiślanka") na wysięgnikach obok sygnalizatorów są zamontowane kamery. Czy ktoś orientuje się jaka jest ich funkcja, czy są to tylko detektory do zliczania kolejki pojazdów na danym pasie wlotu i na tej podstawie ustalany jest czas sygnału zielonego na danym wlocie, czy pełną jakieś inne funkcje tzn. wyłapywanie przejazdu na czerwonym świetle?

Służą do nagrywania wypadków. :P

to zależy jak są skierowane. Jeżeli przed światłami prosto w machę pojazdu to służą one to obliczania natężenia ruchu oraz pełnią funkcję jeżeli jest ktoś poszukiwani itp bardzo łatwo delikwenta można wyłapać w samochodzie. Mało jest do łapania na czerwonym. Są inaczej zamontowane.

Hiszpan, jeżeli dbasz o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników, to nie jeździj na długich światłach, bo kogoś oślepisz i nieszczęście gotowe ;)

Pietro napisał:

Hiszpan, jeżeli dbasz o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników, to nie jeździj na długich światłach, bo kogoś oślepisz i nieszczęście gotowe ;)

Samochodem jeżdżę już kawał czasu i wiem jak używać świateł. Tak samo u siebie w motorku jeżdżę na długich, są bardziej widoczne ale lampę mam odpowiednio skierowaną tak że spokojnie wiem co robię.

Czyli jak masz skierowaną lampę? długie świecą jak krótkie? a co jeśli nocą wyjedziesz poza miasto i długie źle ustawione nie oświetlą ci dobrze drogi, będziesz regulował światło na drodze?

Oczywiście, jednym ruchem ręki ;P Mam lampę okrągłą :) Skuterek typu Naked

Tylko po co tak kombinować? nie lepiej raz ustawić jak ma być i używać przełącznika zmiany świateł? ;)

Pietro nie wiem jak u Ciebie jest ale nie oszukujmy się, przy naszych żarówkach długie światełka to jak w aucie mijania. He he. Mam ustawione tak że święcą mi idealnie na dróżkę po zmroku a nie oślepiają tak że jest git ;)

Mimo wszystko wolałbym ustawić światła według instrukcji, lub na stacji diagnostycznej, niż jeździć na długich nie mając pewności czy nie oślepiam innych stwarzając zagrożenie.