Junak NK 125 lub ZIPP VZ- 3 125, kika pytań, gdzie kupić?

Witajcie, chciałbym kupić motocykl wymieniony w temacie, mieszkam w Wielkopolsce, Obdzwoniłem wszystkie sklepy w województwie i lipa, nigdzie nie jest dostępny. Znalazłem jednego na śląsku, drugiego w Siedlcach. (mógłbym zakupić z dostawą do domu) tylko jak później z serwisem? Czy takowy można po prostu wykonać w miejscu, które prowadzi sprzedaż Junaków (ZIPP`ów)? Czy nie stracę wtedy gwarancji?
Czy jest w ogóle szansa by znaleźć serwis, który się tym zajmie? w sytuacji, gdy motocykl nie został u nich zakupiony?
Zapewne usłyszę "odpuść sobie chińczyka" itp. itd. Jakiś czas temu zakochałem się w Kawasaki En-r6, myślę, że Junak (tudzież bliźniak Zipp) trochę go przypomina, a z racji, że mogę poruszać się tylko 125-tką. (nigdy nie udało mi się kupić używanego auta, z którego byłem zadowolony) motocykl musi być nowy, niestety mam ograniczony budżet :(
Dodam jeszcze, że będzie to mój pierwszy motocykl,

dowolny punkt sieci serwisowej danej marki realizuje gwarancje - o ile tylko motór nie jest dłubany. Jeżeli kupujesz dłubanego to masz raczej gwarancje dealera niż fabryczną.