Junak 903 vs Barton FR50

Witam serdecznie, to mój 1szy post.
Potrzebuję motoroweru do dojazdów do pracy ~20km dziennie, nie interesują mnie żadne v-maxy itp wyłacznie przyspieszenie do 50kmh (to będzie pewnie silnik 80ccm), na podstawie wyglądu wytypowałem te 2 motorowery i teraz rodzi się pytanie:
- Który z nich jest lepiej wykonany i mniej awaryjny??
Barton kosztuje ~5300 a Junak ~5600zł.
Wyglądają bardzo podobnie choć junak podoba mi się bardziej no i ma "grubsze" opony.
Chciałem zasięgnąć waszej porady jako doświadczonych motorowerzystów jak i może użytkowników modeli które przedstawiłem ;).
PS. Interesują mnie wyłącznie te 2 motorowery, potrzebuję po prostu czyjejś opini w celu podjęcia decyzji, gdyż sam mam już zbyt wielkki mętlik w głowie.

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale. Pozdrawiam ;)

Różnią się jedynie światłami i plastikami, jednak junak ma większą oponę;)

Junak chyba jest bardziej dopracowany

Zobacz może jeszcze Zipp pro gt, ma jeszcze większą oponę od junaka i cena to 5tyś zł

Zipp mnie średnio interesuje :P.
Teraz jeszcze jedno pytanie; jako że mnie nie interesuje v-max to:
Czy na cylindrze 80ccm ten Junak ma jakąkolwiek moc? Chodzi mi o np. ruszanie ze świateł. Czy nie będę zwalniać ruchu? Jakie przyspieszenie do 50-60km/h mają te sliniki FMB? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji a porównania do samochodu pokroju VW Polo etc już totalnie.

Załóżmy, że stoją na światłach 2 pojazdy: junak i auto niskiej/bardzoe średniej klasy.
Czy w takiej sytuacji jest szansa, że ruszymy "równo"?
Nie chodzi o rekordy i wyścigi mi tutaj tylko podstawową kulturę jazdy i unikanie "pipczenia" i środkowych palców kierowców za mną.

Przyśpieszenie jest dobre, v-max realny około 70-80km/h (uzależnione od przełożeń na zębatkach)

ogólnie w fmb przyśpieszenie jest najlepsze do końca 3 biegu
w motorowerach

niewiem ile polecisz na 3 biegu tutaj pytanie do ludzi którzy mają 72ccm (80), podejrzewam że w okolicy 50-55km/h licznikowego

Czy jest ktokolwiek w stanie mi powiedzieć ile sekund trwa rozpędzenie 50ccm i 80ccm do ~50km/h albo określić choćby różnicę czasu między nimi procentowo?? Cokolwiek?
To jedyne na czym mi zalezy w motorowerze tym - rozpędzanie do 50km/h na drodze w mieście żeby nie zawalać drogi ludziom.