Junak 901 sport 125

Witam zamierzam kupić Junaka 901 sport 125 14km v-max 110km/h. Chciał bym się dopytać czy Ten Junak 125cc ma gdzieś blokady?

Skoro silnik 4T, 125cc ma 14KM, to nie ma blokad

I tylko 110km/h sie z niego wydusi? Tylko tak na stronie wyczytałem.

Zmienisz przednią zębatkę na większą o 2 ząbki, to poleci szybciej ;)

A nie sądzicie że to tylko taka przykrywka ze 110km/h?

Myślę że faktycznie tyle wyciąga, Zipp Manic 125, ze słabszym silnikiem tyle pociśnie, a co dopiero Junak o mocy 14KM.

Nie poleci więcej niż 115 km/h .
To jest tylko 14 km , tak więc nie przesadzajmy.

Np. Honda CBR 125, też 4t i podobna moc, a moto już jednej z najlepszych marek motocyklowych leci ok. 120km/h i więcej ma ciężko , a myślę, że honda jest dużo lepiej wykonana niż junak, tak więc to też ma wpływ na osiągi .

Chyba nie powiesz, że 115 to mało? licznikowo i tak będzie więcej ;)

Ja nie mówię , że mało , ale autor tematu chyba ma nadzieje na więcej, a tutaj niestety .. to jest tylko 125cc i nie lata :( .

Jeśli zmieni zębatkę zdawczą, na większą, to poleci więcej, kosztem przyspieszenia.

Dla mnie zupełny bezsens.
Moim zdaniem w motocklu chodzi właśnie o przyśpieszenie, a nie o prędkość maxymalną, no chyba, że ktoś 90% jeździ w trasie, ale i tak tylko skończony debil jeździ w trasie cały czas v-max'em, tak więc moim zdaniem 5km/h więcej w tą , czy w tą nie robi aż takiej różnicy , jeżeli miałbym stracić na przyśpieszeniu .

Na przyspieszeniu znowu tak drastycznie nie straci, w końcu to silnik 125cc o mocy 14KM, a w trasie, po zmianie zębatki, pojedzie na 3/4 manetki z tą samą prędkością co na fabrycznej na pełnym gazie, więc zużycie paliwa spadnie, silnika nie przegrzeje, a w razie potrzeby ma większą v-max.

A cylinder można wiekszy założyć?

Można, nawet do 175ccm, bez rozwiercania karterów, ale po co? 14KM na taki motorek wystarczy ;)

Przy cylindrze 175cc ile wiecej poleci?

Ile więcej poleci ?.
Jak chcesz szybko jeździć, to trzeba sobie kupić jakieś na prawdę porządne moto, a nie junaka .
Co Ci z tego, że będzie leciał szybciej, jak np. nie będzie przy tej prędkości czym hamować . :roll:

http://www.max24.pl/foto_max/15699/2398616_1.jpg

Jak ten prędkościomierz jest zeskalowany, koszmar, jakby dziecko kredką malowało.

W ogóle nie wiem, jak można tak sprofanować legendarną markę jaką był Junak.

To jest koszmar sam w sobie. Ze starego, dobrego, POLSKIEGO Junaka takie coś zrobić... Oglądałem je i jakość wykonania jest tragiczna... Wystające kable, krzywo zmontowane elementy nadwozia... Ciekawe po ilu km sie rozsypie...

Miałem oryginalnego, starego, polskiego Junaka i niestety, w nim też jakość wykonania była mizerna...na usprawiedliwienie mogę dodać, że to był całkowicie polski motocykl, od projektu, po wykonanie..niestety produkcja była typu "manufaktura" i każdy egzemplarz był inny.
Awo Simson, to było coś.. (miałem Tourista z 1957r i mam porównanie).

u nas wygląda to tak że firma wykupuje prawa do nazwy i sprowadza w najlepsze jak najtańsze jednoślady z chin, pod tym względem lepiej wypada romet