Junak 901 RS - pytanie dotyczące motoroweru.

Witam mam junaka 901 rs na forum czytałem że idzie 70-75 mój jedzie tylko 60 co można zrobić aby poprawić jego osiągi ? Wszystkie części fabryczne z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Nie wiem czy ten Junaczek ma blokady. Jeżeli masz blokady to oczywiście odblokować. Ale prawda taka, że 65 to max (GPS) dla tych silników. Później to już piłowanie i mega wysokie obroty. Do 70 może pociśnie. Jak Ci to nie wystarcza, to zmień pojemność na 72ccm.

Zmiana pojemności, przełożeń na prędkość ew silnika na 110/125 :)
Polecam to ostatnie ;]

Żadnych blokad nie ściągałem. Taki jak kupiłem taki jest. Mam jeszcze takie pytanie jak poznać czy moduł jest zablokowany ? Mam moduł na 5 pinów(fabryczny) I oprócz modułu jest jakaś jeszcze blokada ?

Jeżeli jedziesz na 3. biegu i zmieniasz na 4 i zwalnia do 45km/h to masz blokadę na module. Jeżeli nie - nie masz żadnych blokad. Jak chcesz, żeby szybciej jeździł to masz dwie opcje. Tak jak mówi "belebele" zmienić silnik na 110cc/125cc (koszt około 700zł-900zł sam silnik) albo przerobić Twój silnik na 72cc. W obu przypadkach podczas wypadku Twoje ubezpieczenie jest nie ważne, a nawet płacisz karę.Dodatkowo jeżeli nie masz prawa jazdy kat. A1 lub wyżej to dostajesz mandat 500zł za brak uprawnień. Było nawet kilka artykułów o tym. Choć z drugiej strony sytuacja, gdy Twój motorower jest oblokowany ma te same skutki. Jednak na oblokowanie zwykle przymykają oko, a na zmianę pojemności raczej nie. Tylko Cię ostrzegam. Możesz też ewentualnie zmienić przełożenia (zębatki), niski koszt ale to jest tak jak z przeżutkami w rowerze: albo szybciej przyśpieszasz, albo szybciej jedziesz.