Junak 901 nie odpala po wymianie na 72

Witam, mam następujący problem. Wczoraj wymieniłem w moim motorowerze 4t silnik 139fmb tłok, głowice i cylinder(na 72) i po wymianie nie chce odpalić. Wszytko robiłem starannie i z głową. Sprawdzałem po 3x czy dobrze jest złożone itd. Dodam, że mam padnięty akumulator ale przecież jest rozruch nożny. Również ze świecą mam problem. Nie wiem czy tak ma to wyglądać. Mianowicie nie widzę iskry ale słyszę jak prąd kopie i nawet mnie kopnął jak trzymałem za fajkę. Też nie mam gaźnika wyregulowanego bo bez odpalenia ciężko jest go ustawić. Ciekawą rzeczą jest też to, że jak usiłuje odpalić na pchanie to silnik pracuje i gdy dodaje gazu to też jest reakcja- zamula tak jakby chciał a nie mógł i gdy staje to wszystko gaśnie. Proszę o pomoc utknąłem w martwym punkcie!

nooo. to myśle że masz problem z instalacją zapłonową, rozregulowany gaźnik a jeszcze do tego kto wie czy nie skopałeś rozrządu. Zaworów zapewne nie docierałeś? Dysze w gaźniku przynajmniej podmieniłeś na większą zgodnie z zaleceniami lub wiedzą ludową na właściwą do tego cylindra?
Posprawdzaj to wszystko i/albo sobie zrób pomiar kompresji - to też ci da jakąś wiedze